Siiami rott

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Siiami rott

PostitusPostitas summi (Teema autor) » 11. august 2008, 00:04

Kas kellegil on ka siiami rotti sooviksin neist natuke lähemalt teada kui on neil mingit suuremat erinevust võrreldes teiste rottidega, sest tegelikult on nad kõik pealtnäha nii sarnased :-)
Viimati muutis Kissu 11. august 2008, 09:20, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Korjasin smailisid vähemaks!
Hea - Heam - Kõige heam
Kasutaja avatar
summi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Siiami rott

PostitusPostitas samton » 11. august 2008, 06:45

Pealtnäha sarnased on rotid senikaua, kui Sa pole neid lähemalt tundma õppinud :-D
Siiamid ei erine teistest rottidest mitte millegi poolest - kui neile nime andnud värvus välja arvata. Loe siitsamast foorumist Mercari postitusi, neist on värvustest ja markeeringutest päris põhjalikult juttu. Tõsi, siiamitest väga palju ei ole, aga eks see tähendagi, et nad millegi erilise poolest teistest ei eristu.
Veel võid vaadata seda.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Siiami rott

PostitusPostitas Kissu » 11. august 2008, 09:21

Rott nagu rott ikka, oleks kõige õigem vastus sinu küsimusele. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Siiami rott

PostitusPostitas Mercar » 11. august 2008, 09:56

Sinu küsimusest jääb mulje nagu arvad, et see midagi väga erilist. Siiami rotti (liiki, tõugu vms.) kui sellist ei ole olemas. On olemas kodus peetavad rändrotid kellest osadel on siiami värv/markeering.

Teist pidi vaadates on iga rott omaette eriline ;) "Siiamlased" meenutavad siiami kassi. Neil on tume nina, tume saba ja tagumik, veidi tumedamad "kindad-sokid". Tumedad osad võivad teoorias olla ~ükskõik mis värvi (pruunid, beežid, sinised..), nö. siiami geen on see mis kehaosa heledaks värvis ja roti "otstele" värvi jätab. Kuigi "otste" värv sõltub geenidest siis otste värv on veidi kirkam (tumedam) kui rott oli karvavahetuse aegu pikalt jahedamas. Mida ei soovita teha! Rotid on külmaõrnad. Samas tean et vähemalt varem tehti seda siiami näitusekassidega. No ega neidki külmetatud aga lihtsalt hoiti toatemperatuuri tavalisest paar kraadi jahedam... Eri kodudes on temperatuur veidi erinev. Temp kõikumine on rotile ohtlik aga muidu harjub loom teatud vahemikus eri temperatuuridega... Nt. Kissu ja minu siiamid (kes olid õed) olid siiski tsipa eri tooni... Kuigi mõlemad elasid tavalises toatingimuses...

See sama geen mis nende keha heledaks teeb, teeb heledaks ka silmad. Erinevalt siiami kassist tähendab see roti puhul punaseid silmi. Kui vaatatd Samtoni viidatud lehte siis seal on olemas ka Black Eyed Siamese (Himalayan) rotid. Neil on lisaks Eestis veel suhteliselt haruldasele siiami geenidele lisaks veel kogu maailmad haruldasemad mustasilmsuse geenid. Mis rotile, kellel peaks muude geenide järgi olema punased silmad (rott kes on valge, fawn, beeš vms), annab siiski mustad silmad.

Ja nagu ikka võib siiami markeeringule lisaks olla see rott nt. manx, sfinx, fuzz, rex, dumbo vms ka. Aga rõhutaks, et mida enam on ühes rotis selliseid nö. erilisi välimuse aspekte koos, seda suurem on siiski tõenäosus tervisehädadeks. Sest iga sellise erilise geeni tekkimisel on nende saamiseks alguses kasutatud ohtralt suguluspaaritust, mis viib loomades geneetilist mitmekesisust alla. Andes üheltpoolt suurema tõenäosuse pärilike haiguste omamiseks ja teisalt võib olla ka nõrgem võime igasugu haigustega võidelda...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist