Kirjud rotid

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kirjud rotid

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 03. aprill 2004, 09:58

Miks nii vähestel on kodus kirju rotike? Liisal ja Nuul vist ka pole kirjut rotti? Miks nii? Mina mõtlesin just osta omale mustvalge rotipoja oma praegusele pisikesele seltsiks. Või on kirjud rotid kuidagi halvemad teistest? :roll:
Mis te arvate kas mu praegusel rotil(2,3 kuune) oleks uue õekese üle hea meel? Ise kardan, et äkki nad ei klapi omavahel vms.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 03. aprill 2004, 10:00

Egas neid kirjusid rotte ei ole saadaval ka ju alati. JA võiboola on Liisa ja nuu just siisoma rotte ostnud. Klappimise kohapeal ma nõu anda ei oska, aga pakun et miks nad ei õiks saada headeks sõpradeks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 03. aprill 2004, 11:16

Miks mul musta-valge kirjut pole? Mul olid kaks sinist, Tibi ja Lotte. Kui Tibi üksi jäi, tahtsin musti rotte talle kaaslaseks - Kratt ja Pätu. Siis aga vaimustusin valgetest rottidest - Milli, Kirp, Pipa (kusjuures Kirp ja Pipa on tegelikult helebeezi ja valgega). Noh, ja siis oli mul juba nii palju rotte, et rohkem võtta ei saanud. :)
Uued võtsin Shane'i rottide seast, kelle vanemad Soomest toodud. Seal oli valida sinise, pruuni ja himi vahel. Valisin kaks sinist ja ühe himi - Sisko, Ree ja Nints.
Mulle meeldivad ühevärvilised rohkem. Aga sellisest kõige tavalisemast musta-valge kirjust saab samamoodi väga hea lemmik - mõned väidavad, et sellised on kõige sõbralikumad rotid üldse.
Üldiselt on rotid seltskondlikud loomad ja neil on kaaslase üle ainult hea meel. Tutvustama peab neid ettevaatlikult. Aga mida nooremad rotid, seda kiiremini-kergemini see tutvustamine läheb, ütleb minu kogemus. :)
Eelmisel aastal noorte sinise-musta bande tutvustamine valgetega võttis nädal aega. Alguses oli piiksumist ja üksteise selili panemist, mida üsna närviajav oli vaadata, aga keegi kedagi ei hammustanud ja varsti oli rahu majas. Üks-ühele tutvustamine peaks minema kergemini kui kahe grupi omavahel tutvustamine - vähem hierarhiasuhteid paika panna.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 03. aprill 2004, 11:27

Minul on kirju rotike. Ise väga rahul temaga. Nüüd võtan talle seltsik musta roti. :P
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mustvalge rotu

PostitusPostitas Nukkuke » 03. aprill 2004, 13:01

Minul on ka 2 kirjut pliksi kodus :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mustvalge rotu

PostitusPostitas Siretike » 04. aprill 2004, 08:12

Ma ei tea, mina olen poes näinud peamiselt vaid musta-valge kirjusid. Siis veel valgeid ja musti vähem. Ma küll ei ütleks, et nii vähestel kirjusid oleks. Mul on endal ka kaks musta-valge kirjut tüüpi :)
Minu meelest on musta-valge kirju just see kõige tavalisem variant.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 04. aprill 2004, 08:17

Jaa ... nüüd minulgi 2 kirjut pliksi kodus. Nii armsad mõlemad. :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mustvalge rotu

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 04. aprill 2004, 15:02

Minu Tips on ka mustvalge :)
Tundub ainult et ta on teisest ikka tükk maad pisem....nuuks
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist