Paberitega rottidest

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Paberitega rottidest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuli 2004, 11:45

Kas rottidel on mingeid tõupabereid? Kas on ka näitused? On ju kuulda, et nii mõneski kohas peetakse muude näriliste näitusi (kas mitte hamstritel?). Täielik uitmõte, ärge mind väga materdage :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uitmõte...

PostitusPostitas m » 16. juuli 2004, 12:02

tõuge rottidel pole, on värvid-markeeringud, mis siis üsna läbisegi päranduvad - ühes pesakonnas võib olla väga erinevat värvi ja kirjusid rotte.
Näitusi korraldatakse mujal maailmas küll, Eestis (veel) mitte, v.a. sellised lemmikloomanäitused, kus publiku lemmikud jmt. "kõige armsamad" äramärkimist leiavad.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uitmõte...

PostitusPostitas Laura188 » 16. juuli 2004, 12:53

Ma ei tea kas ainult minul on nii aga ma ei saanud su textist aru. :?
Igaljuhul mingisugused värvid on neil küll peal.Vahel hästi huvitavad.Need huskyd ja... :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uitmõte...

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuli 2004, 13:58

Ma arvan, et see on jah sinu asi, et sa aru ei saanud :roll: :oops: sest sa vist ei tea, mis on tõupaberid jms. Ma mõtlesin, et äkki on rottidel ka midagi sellist. Aga sain vastuse...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uitmõte...

PostitusPostitas Andra » 18. juuli 2004, 20:09

Nüüd lähme küll teemast välja, aga ka mina näen Imoptepi teksti imelikuna. Seal on sõnades : tõupaberid,mõtlesin, äkki - täpitähtede asemel mingid märgid. Laura omas polnud.
Tõupaberid vist isegi mingitel rottidel on. Näituseid ka vist on. Pärnus oli just üks ja Rocca al Mares kah.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. juuli 2004, 20:25

Off-topic: Imotepi täpitäheprobleem tuleneb vist mingist brauseri settingust. Kes teab, see öelgu, aidaku.
On-topic: Eestis pole ka ühtegi korralikku rotikasvandust ega ka rottide tõuühingut, seetõttu polegi meil paberiga rotte. Heal juhul on teada roti mõlemad vanemad, kaugemat sugupuud väga harva ja ka iseloomu ja tervist ei jälgita eriti paaritamise juures.
Kuna pole tõuühingut, ei ole ka selles mõttes rotinäitusi nagu välismaal - meil lihtslt pole kehtestatud standardeid, mille alusel hindeid anda.
Soome on lähim koht, kus on nii näitusi kui tõupaberitega rotte.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rottide näitused ja tõupaberid Eestis?

PostitusPostitas avalanche » 08. detsember 2004, 13:16

Minu arvates oleks näitused ja tõupaberid väga tore asi. Väga paljud inimesed ju kardavad rotte, kuid näituste korraldamine aitaks seda vähendada. Rott on ju väga tore loom ja miks seda enda teada hoida! Oleks tore küll mõnda rotinäitust külastada. :wink:
Miks mitte, ütlen ma 8) :wink:
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. detsember 2004, 01:13

Tõuge rottidel pole. Aga see, mida tõupaberiteks nimetatakse, annab selge ülevaate, kes olid ta esivanemad (et liiga ristpaaritusi ei toimuks) ja milliseid värvigeene ta kannab (et saaks ennustada, millised pojad tulevad). Selles mõttes asjalikud küll. :) Koerte paberid on muidugi hoopis teise tähendusega juba, aga eks seal ka peamine(?) see, et järge pidada, kelle järglane.
Näitused, noh, kes teab. Mina olen selleks liiga laisk, et korraldada, aga kui toimub, siis toetan ja vätan osa.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 12. detsember 2004, 14:33

Oota, et siis nagu välismaal on paberid? Näiteks Soomes? Tahaks kunagi omale välismaalt mõne erilisema makeeringuga rotti, kui mitte ka paberitega. :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. detsember 2004, 10:31

Jah, kellel korralik kasvandus on, see annab sulle ka paberid kaasa. :) Samamoodi võid sa Soomest saada paberitega hamstri või misiganes looma. Loomapoest ma ei tea, kas saab paberid kaasa - enamik kasvatajaid müüb vist ikka otse käest-kätte. Ja nagu koerte puhul, on siis kodukal uudis väljas, milline pesakond on ja ka pildid.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rottide näitused ja tõupaberid Eestis?

PostitusPostitas Frida » 13. detsember 2004, 19:02

Minul on Soomest ostetud rotid ja neil on ka paberid. Paberil on kirjas sünd, vanemad, vanemate omistajad, tõug ja kuna minu rotid on muundunud mustriga, siis on ka see kirjas. Näitustele ma minna ei saa, kjust tänu muundunud mustrile. :(
Frida
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Helsingi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 04. juuni 2005, 12:36

aga selliseid pabereid kus on roti põlvnemine peal , võib ju igaüks ise oma roti lastele kaasa and a, muidugi juhul kui see põlvnemine ikka enamvähem teada on..
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 03. detsember 2005, 17:19

Kunagi kui rotte juurde plaanin võtta, siis peaks uurima, neid kasvatjaid. Unistus oleks kunagi omale üleni oranzikas/punane või beežikas ja ninaots must rott saada. :P
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist