paberitega rotid eestisse

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 13. juuli 2005, 08:14

Roki kirjutas:Huvitav oleks teada kui paljuttel on käinud peast läbi mõte tuua eestisse paberitega rotti. Kas eestlased saaks kuidagi ka oma "krantsrottidele" pabereid. kas keegi lähebki endale välismaalt rotti tooma jne...


Esiteks peaks paberite tekitamiseks looma MTÜ või midagi sarnast - ühesõnaga alaealised seda organiseerida ei saa. Pealegi suurem jama sellega jne. võibolla kunagi.
Teiseks oleks vaja meile ette juba tõupaberitega rotte, sest eesti rotidest enamus ei vasta ühelegi tõustandardile. :P
Mõte käis küll peast läbi. Aga et näiteks Inglismaalt rotti saada pead neile kirjutama oma eluloo, oma rottide pidamise lugu, oma soovid, unustused ja tulevikuplaand. Ning enamus ütlevad ka siis, et nemad välismaale müümisega ei tegele. ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: paberitega rotid eestisse

PostitusPostitas avalanche » 13. juuli 2005, 10:55

MTÜ loomine minu teada keeruline pole. Tuleb teha põhikiri, maksta mingi riigilõiv ja asi ants.
Ma arvan, et saaks hakata ajama ka oma, Eesti, paberitega rottide liini. Nt meil siin Lontukad paaritavad omavahel rotte ning paljud teavad ka, kes on nende paaritavate rottide vanemad. Kuna Eesti rottidel mingit serifikaati pole, võikski sellest alustada. Paberitega rott pole ju ka muud kui rott, kelle sugupuu on teada. Koerte puhul on teisiti, ei saa hakata kümnest krantsist uut tõugu suvaliselt aretama.
Kellel aega ja viitsimist on, võikski oma MTÜ püsti panna ja sellega tegeleda. Alustada vaikselt ja jõuda välja selleni, et tekivad nö oma tõupullid :D jne.
Nt mina tean, et minu rottide ema on Täpsi ja isa Ossu. Rohkem ma neist hetkel ei tea, kuid kindlasti saaksin välja uurida nende iseloomu, haigused jne (mul on Täpsi omaniku koordinaadid olemas, kes omakorda tunneb Ossu omanikku).
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuli 2005, 11:05

no sellega see jama , et olen justnimelt alaealine :( muidu tunduks asi väga ahvatlev:D no kellele mitte :D
aga esialgu oleks vist rotte ka vaja :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. juuli 2005, 11:56

Tegelikult, kui tahta asja tõsiselt ajama hakata, peaks suhtlema Soome rotiühinguga - kuidas, mis, mismoodi jne. Et kui juba teha, siis korralik.
MTÜ loomine on jah käkitegu, aga tegevuses hoidmine eeldab vähemalt ühte entusiasti, kellel on ühtlasi raamatupidamise kogemused. Ning kas on see entusiast valmis seda omast taskust toetama, või peaks olema punt inimesi, kes nõus MTÜle liikmemaksu maksma, ilma et sellest midagi otseselt vastu saaksid.
Välismaa kasvatajalt roti toomine on ilmselt sama peen ja keeruline, rääkimata kulukast, kui välismaa kasvatajalt koera toomine, kui sul mingit tutvust temaga pole. Kõigepealt kirjutad, et oled huvitatud ja pikalt-laialt endast ja loomadest minevikus, praegu, tulevikus, mida teha plaanid. Nagu Kissu ütles, soovid, unistused, tulevikuplaanid. Ja seejärel võidakse edasi küsida, või öelda, et sa ei sobi. Aga võidakse ka öelda, et põhimõtteliselt sobib, tulge palun ise kohapeale vaatama, kuna muidu ei müüda.
Ja võidakse kästa soovitajad leida - kui sa kedagi ei tunne, on selles osas kööga. Tunda võid sa kedagi kas listide-foorumite kaudu või näitusel käimiste järgi (teed seal tutvust) või olla mõne kasvataja tuttav.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuli 2005, 12:51

mingi punt asjahuvilisi , ma usun, tekiks iseenesest kui leidukd julget. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paberitega rotid eestisse

PostitusPostitas etzuke » 30. november 2013, 23:44

Kas keegi on teinud mõne MTÜ või midagi muud? Võiks siia ka uuemat infot panna kui on. :)
etzuke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist