Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 19. august 2009, 21:48

Minu Saksamaal elav sõbranna rääkis mulle, et tema küülik armastab armastab kellukesi ja igasuguseid kilisevaid kolisevaid mänguasju. Ise pole oma kõrvade heaolu nimel seda katsetanud aga tõenäoliselt peaks vahel harva proovima. Mõtlesin, et uurin, kas keegi teine on ka katsetanud?

Tõenäoliselt selle pärast ongi enamusel salatipallidel ka kellukesed (vähemalt piltidel).

Pilt
https://bunnyrabbit.com/
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas kertu0208 » 19. august 2009, 23:06

Mul on üks selline mänguasi, mille sees kelluke. Kassipojad põhiliselt mängivad sellega, kuid täna Jänks ka viskas seda natuke ringi (paar korda, eriti huvi talle see ei paku).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas Riin » 25. august 2009, 20:14

Ka meil on see pallike kellukesega kunagi olnud, kuid huvi puudumisel sai minema visatud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas alina467 » 26. august 2009, 12:52

Meil ta vaheo loobib ka neid helisevaid palle või kellukest. Aga kui toitu palli sees pole siis eriti ei huvita ka teda see.

Aga üks kord proovisime talle trakside külge kellukese panna. Mõtlesime et no kui aias põõsaste vahel jookseb, siis on kohe kuulda, et Motsu ikka alles. Aga tuhkagi, see asi talle ei meeldinud. Kappas nagu hobune mööda tuba ringi ja tõusis tagajalgadele :D Siis pidime ära võtma.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 05. oktoober 2009, 09:16

Ostsin tegelikult küll rottidele puidust kellukesega palli aga kuna nemad suuremat huvi üles ei näidanud, siis sai neiu Pall selle omale. Peaks ütlema, et temale täitsa meeldib see. Loomulikult ei mängi ta sellega koguaeg aga vahel ta sellega siiski laamendab (eks ta ole vana ka juba, seega enamus aega veedab siiski tududes ja pikutades). Ta üleüldiselt selline pigem destruktiivse mängustiiliga aga oma palli ta hoiab ja seda viskab õrnalt ringi. See kolisemine teeb asja täitsa huvitavaks kohe. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas Jänksuke » 06. oktoober 2009, 09:37

Minu Jänksul on selline pisike kaelarihm (jõuluvana eelmisel aastal kinkis), millel pisike kelluke küljes. Kui ma suure jamamisega talle selle rihma kaela sain, siis märkasin, et teda häiris nii see rihm kui ka kelluke. Muutus kuidagi närviliseks ja hakkas pööraselt jooksma. Rõõmu ma tema silmades ja olemises ei täheldanud. Pärast seda võtsin ära ning panin paari päeva pärast uuesti. Siis käitus ta täpselt samamoodi. Tundub, et teda häiris see rihm ja selle küljes vaikselt tilisev kelluke. Rohkem pole proovinud, rihm kogub niisama tolmu.
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas Liise » 09. oktoober 2009, 13:59

Ei tea, kas on minu küülikul muudki palju lõbusamat teha, aga tema mingitest kilisevatest-kolisevatest asjadest välja ei tee. Võtsin enda kõrvade heaolu nimel ka salatipalli küljest kellukese ära, kui teda niikuinii see ei huvita. Ka muud puuri lakke riputatavad mänguasjad olen eemaldanud. :-D
Kasutaja avatar
Liise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas särasilm » 19. oktoober 2009, 06:26

Tillule tundub meeldivat kolin. Just kolin, aga mitte selline kellukese tilin. Tema mänguasi on suur tükk saarepuulauda, mida ta siis hammaste vahele võtab, otsapidi üles tõstab ja jõuga vastu põrandat viskab. Mõnikord kukub lauatükk vaiksemalt, siis pole Tillu tulemusega rahul ja kordab esitlust. Ja mida suurem kolin, seda rahulolevama näoga on Tillu. Näete, kuulete - mina olen tugev! Detailina lisaks juurde, et mänguhoog algab südaöö paiku, kui majas on vaikseks jäänud, ja tegelikult magavad (magasid...) korrus allpool ka inimesed.
Viimati muutis särasilm 19. oktoober 2009, 20:10, kokku muudetud 1 kord.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 19. oktoober 2009, 09:47

Ojaa, see vastu maad asjade virutamine ongi neil põhiline moodus mängimiseks. Minu küülikud ka virutavad kõiki mänguasju nõnda põrandale. Huvitav kas see võiks olla kuidagi seotud instinktiivse jõudemonstratsioonidega vastassugupoolele? Või on lihtsalt lõbus mäng. :lol:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kellukesed ja muu kilisev-kolisev

PostitusPostitas siky87 » 20. oktoober 2009, 10:50

Ka minu jänku loobib asju vastu puuri põrandat. Ja üleüldse ta majandab seal alatasa, vaja ikka pissinurk keset puuri vedada, söögikauss ümber ajada jne:D Kellukesega mänguasjaga ta ikka ka vahel laamendab, eriti just öösiti.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron