Salatipall

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Salatipall

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 27. juuli 2009, 14:40

Ostsin eelmine nädal oma küülikutele sellise asjanduse:

Pilt
https://www.zooplus.com/

Esmalt ostsin ainult ühe, et näha, kuidas nad sellisesse asjandusse üldse suhtuvad. Mõtlesin, et küllap saab ka küülikute vahel vahetada seda - kord ühel puuris siis teisel. Kartsin, et nad hakkavad seda kuidagi laest alla lõhkuma ja seega ei saa see nii kui nii olla kogu aeg puuris. Oma üllatuseks avastasin, et küülikutele see hirmsasti meeldib ja niisama seda ei lõhutagi. Seega läksin ja ostsin teise veel, et teine küülik ei peaks õnnetu näoga pealt vaatama. Samuti võin jätta selle pärast söömist ka puuri rippuma, sest see ei häiri küülikuid kõige vähimalgi määral.

Mina panen sinna sisse praegusel ajal põhiliselt tilli, peterselli ja lehtsalatit. Kõik süüakse viimse varrekese/lehekeseni sealt seest ära ja oodatakse veel lisagi. Muidu kippus ikka mõni varreke jalge alla jääma ja saepurusse mattuma, kuid sealt saab küülik kõik ilusti kätte ja on natukene mängimise lõbu ka.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas sindrinahk » 27. juuli 2009, 16:57

Siis kui mul hamstrid olid mõtlesin, et neile võiks ka selle osta. Aga ma ei suutnud välja mõelda, et mida sinna sisse panna mida nad jõuaks ka ära süüa. Kui oleks terve hunniku salatit pannud siis oleks seda natuke näritud ja see oleks lihtsalt sinna ära kuivanud. Nüüd kargas aga pähe, et neile oleks võinud WC-paberit sinna panna. Siis oleks neil lõbu laialt olnd seda sealt ise sikutada :-) .
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas samton » 27. juuli 2009, 17:12

Kissu, Sa katseta seda rotipuuris ka. Kui osutub populaarseks, hakkan siinsetest loomapoodidest otsima.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 27. juuli 2009, 21:30

Mul pole eriti kuhugile seda panna seal, kuna riiulid on liialt kõrgel ja seega jääks see pallike riiulile toetuma. Hetkel ei tahaks ka hakkata riiuleid ümber tõstma, kuna see omajagu mõttetööd nõuab.

Õnneks ei ole see mänguasi väga tohutult kallis, seega mina ostsin selle konkreetselt katsetamiseks küülikutele. Tartu Ossu loomapoes maksis see 39.-
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas kertu0208 » 28. juuli 2009, 17:04

Ostsin ka täna selle salatipalli, kuna nägin selles head võimalust heina sisse panna, kuna heinasõime mu puuril pole ja puuri põrandal trambib Jänks heina Megazorbi sisse. Esimene reaktsioon oli, et see on poksikott. :-D Hakkas selle peale käppadega vehkima ja taga ka ajama, nagu maiusepalli. Praegu sööb küll maast heina. Üllatav on see, et see on nii madal, peaaegu põhjas, ei tea kas mu puuri lagi on siis väga madal või ongi see normaalne?
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 28. juuli 2009, 17:43

Palli puuris on ta meil põrandast 10 cm kõrgusel ja Põnni puuris vast 15 cm kõrgusel umbes. Esimese hooga panin ka sinna sisse heina, kuid see ei pakkunud eriti huvi aga kui sinna värsket tilli panna, siis see on hoopis teine asi. ;-)

Selle poksimise nägin ma ka ära muide aga minu omad on lõpuks õppinud seda palli suhteliselt hästi kontrollima, nii et see ei leinda neile vastu nina. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas To0uch » 03. august 2009, 20:07

Tundub päris põnev. Lähen vaatan kohe homme loomapoodi ehk on seal müügis. ;)
Kasutaja avatar
To0uch
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas kertu0208 » 10. august 2009, 22:37

Meie salatipallist niipalju, et Jänks ei tundnud üldse selle vastu huvi. Isegi kui panin sinna head-paremat sisse nt. porgandit, kaalikat, salatit jm. Siis ma nägin nuki8 teemas, et Tal on ka salatipall. Ja see on linnupuuris. Panin ka siis oma lindudele ja nemad koguaeg söövad sealt. Niiet see jääb nüüd lindudele.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Salatipall

PostitusPostitas samton » 11. august 2009, 08:06

Toppisin palli eile salatilehti täis ja riputasin rotipuuri. Osutus ootamatult populaarseks. Üldiselt on salat viimasel ajal üksmeelselt ära põlatud - liiga palju saanud ilmselt. Aga salat salatipallis - see on ju hoopis teine asi! :-D Kusjuures puuris polnud näha salatikübetki, järelikult söödi ikka ära ka, mitte üksnes ei lõbutsetud selle pallist väljakiskumisega.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron