Mänguasjad küülikutele

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Mänguasjad küülikutele

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 20. aprill 2012, 16:56

Ma ei saa päris hästi aru, et kuidas pappi kardate mängu-/närimisasjaks anda aga plastikpudelid on okei?

Papp on looduslik materjal, tehtud tselluloosist ehk siis põhimõtteliselt puidust. Eeldusel, et seal peal ei ole suurt trükimustrit või selle kokku panemisel ei ole tohutult liimi kasutatud, ei tohiks see küll kuidagi kahjulik olla. Paljud loomaomanikud (mitte ainult küülikuomanikud) kasutavad papist munakarpe ja WC paberi torusid lemmikute närimismaterjalina. Mida ei tohi aga anda on ajalehed ja koopia- või printeripaber, need sisaldavad mürgiseid aineid ja võivad olla küülikule ohtlikud.

Valdavalt küülikud ei söö seda ära vaid pigem naudivad närimise ja lõhkumise rõõmu. See osa, mis ära süüakse on näritud nii peeneks, et ei tohiks küll kuidagi ummistusi põhjustada. Enamasti on igasuguste ummistuste taga küülikute enda karvad, mida nad kakuvad ja neelavad alla eriti just karvavahetuse perioodil.

Plastikpudelitega oleks mina aga tunduvalt ettevaatlikum, kuna neid näritakse ka meeleldi ja nende tükkide sisse söömine võib olla hoopis hullem, kui killuke pappi. Lisaks on plastikpudeli aukude servad suhteliselt teravad enamasti ja võivad küülikut vigastada. Pane parem papist munakarpi paar pähklit ja on tunduvalt ohutum mänguasi.
----

Veidike teine teema aga minu loomad ei armasta Rimi värvilisi munakarpe (kollased ja rohelised). Neis on kasutatud mingit värvainet, mis lõhnab või maitseb valesti ja seega neid ei taheta. Pigem tasuks valida seega mitte-värvilisi munakarpe!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mänguasjad küülikutele

PostitusPostitas Che » 26. mai 2012, 10:36

Kunagi, kui pisem olin, siis tegin Kripputile sellise mänguasja, et võtsin kommipaberid, tegin neist värvilise tuusti ja sidusin selle nööriga pulga otsa, nagu kasside mänguasi jäi. Seda ta ajas taga ja lõi käppadega, vist meeldis, mängis nagu kass. Ja siis seda maiusepalli kasutas ta ka väga hea meelega, mu merisiga mängis ka sellega. Väga popp asi oli :-D
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mänguasjad küülikutele

PostitusPostitas Juhe » 05. juuni 2012, 22:32

Ma olen hakanud nii tegema, et võtan vetsupaberi rulli, pistan krõbinaid täis ja keeran otsad nii parajalt kinni, et nõuaks natu madistamist enne kui kätte saab kogu toidu. See siis aeg-ajalt jänesele ajaviiteks, kui päeval üksi peab olema.
Muud mänguasjad on minu kamm ja pisike hari(puuripuhastuse), need saab aeg-ajalt kätte, siis loobib. :D Samuti susse ei salli miskipärast, need ka suht ära hekseldatud juba.
Pingemaandusteks ja meelelahutuseks on kõikse lemmikum kardin, hüppamiseks puuripealne, voodipealne(ideaalne pabulaid poetada), karbid. Samuti lasen tal vabalt transportpuuris kraapimas käia. Sprintimiseks ja trikitamiseks on vaibad esikus ja köögis.
Ja ikka tundub, et tal nagu igav kohati. Aga see on vist pigem looma laiskus, ei viitsi nii palju joosta, pigem tuleb norib seltsi ja lösutab mõnusalt pannkoogina. :biglove:
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mänguasjad küülikutele

PostitusPostitas DianaM » 31. august 2012, 17:16

Minu Juss ei mängi üldse WC-rulliga, ei meeldi talle see, aga tavaline pappkast meeldib talle küll :D V6tab suhu ja lükkab seda :D Ostsin ise talle ühe suure palli, mida veeretades tuleb toitu välja, see meeldib talle ka! :happy:
Kasutaja avatar
DianaM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mänguasjad küülikutele

PostitusPostitas Juhe » 24. september 2012, 12:19

Tipsi täna maadles heinakastis. Mul on siuke suurem kast, seal ta siis kaevab ja mässab. :)
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mänguasjad küülikutele

PostitusPostitas AlbinoFurets » 24. september 2012, 16:48

Minu Juss mängib loomapoest ostetud kõristiga, mis on mõeldud kassidele. Samuti meeldivad talle harjad ning enda puuri mööblit ümber tõsta. :-D
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline