Aluspanu võib saada saatuslikuks

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas SiiriP (Teema autor) » 29. juuni 2016, 12:02

Tere

Kirjutan Teile hoiatuseks siia, et saepuru tekitab loomadel pigem kahju kui sellest kasu on.
Olen kahe küüliku omanik ning kasutan nende wc nurga aluspanuks puuvillapõhist aluspanu „Cotton Comfort“. Ei oska siia pilti lisada aga tegemist on puuvillast ja kestadest koosneva vatitaolise massiga mis on SUPER asi. Tolmab vähe, jänestel on silmad-hingamisteed korras, neil on mõnus wcs käia - see ei jää jalgade-karvade külge ning mu korter on puhas, nad ei tassi seda mööda elamist laiali.
Sain seda osta aastaid Rimist, kuid nüüd selgus, et toode on müügilt kõrvaldatud. Väga kurb. Vihaseks teeb veel absurdsus, et sellist imeasja müüs Rimi. Kus on loomapoed? Neid ei huvita loomade tervis üldse? Alles oli Facebookis mingi välismaa naine kes kurtis, et jänesel kukub silm varsti peast välja, rohud ei aita ja arstid soovitavad osta paremat heina. Saepurust ei tehtud juttugi, kirjutasin naisele siis ise. On sellepeale tõesti nii raske tulla? Olen oma esimese küüliku saepuru kasutamise tõttu juba magama pannud. Ka kahel uuel küülikul tekkis tugev silmapõletik saepuru tõttu, samas kui Cotton Comforti kasutama hakkasin tervenesid silmad väga kiiresti.
Saepuru on närilistele ebatervislik, enamasti lausa allergiat tekitav. See imepeenike tolm milles nad koguaeg olema peavad läheb silma ning hingamisteedesse, allergiat tekitab aga saepurusees olev okaspuu. Okaspuu tõttu ei sobi ka höövlilaast. Ega graanul. Seda enam et kui graanul saab märjaks läheb see laiali ja uuesti ära kuivades on sellest tulenev tolm kohe eriliselt väike ja vastik. Kassiliiva töödeldakse lõhnaainetega jms ning kardan, et näriliste jaoks on see ka ebameeldivalt teraline käpa all.
Imestan siiani miks loomapoed tervislikku ja kvaliteetset aluspanu ei müü. Väga palju loomi pannakse magama just silma- ja hingamisteede hädade tõttu. Tahaks seda infot kohe igalepoole kirjutada, sest nii imelihtsat asja ei teata. Loomapoed laiutavad ka käsi. Saatsin neile kirjad kogu infoga saepurust ja vajalikust tootest laiali, nad suruvad ikka mulle puidutolmu peale. Põhimõtteliselt kirjutavad nad justkui, et võta saepuru, saad loomad varsti magama panna :grr: Südamega ei tee seal tööd vist mitte keegi. Hetkel googeldan võimalusi, et toodet Saksamaalt eraldi endale tellima hakata. Uskumatu.

Oeh, sain ennast välja elada :-D Loodan, et see info on kellelegi kasuks. Või kui keegi mingit taolist supertoodet mulle soovitada oskab, siis palun kirjutage :happy:

Tervitades,
Siiri
SiiriP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas Mercar » 29. juuni 2016, 17:09

No siin on palju asju läbi segi.
Esiteks pole kuulnud, et keegi looma silmapõletiku tõttu magama paneks. Loom ravitakse terveks ja põletiku põhjused eemaldatakse. Ka hingamisteede haigused on enamasti ravitavad või vähemalt leevendatavad. See on ikka suuresti loomaomaniku süü kui loomaga õigeaegselt arstile ei minna, et asi nii hull on, et ainus valik on looma magama panek.

Närilistele ja küülikutel (küülik ei ole näriline) ei tohi kasutada okaspuud, see on otseselt fenoolide tõttu ohtlik. Lehtpuu saepuru seda ohtu ei põhjusta. Okaspuu sisaldusest saab enamasti aru juba pakki nuusutades. Kahjuks jah pakenditel sageli ebatäpne või puudulik info.
Tolmamise probleem on küll mõlema puiduga võimalik. Aga siin sõltub asi ikka ka kvaliteedist. Enamasti öeldakse saepuru aga tegelikkuses mõeldakse höövlilaastu, päris saepuru pole küll kuskil poes müügil näinud. Ehk et tegu ikka laastuga poodides... Kvaliteetne höövlilaast on üldiselt tolmu vaba.
Enamasti silma ja hingamisteede ärrituse taga ikka peamiselt kaks põhjust: okaspuu ja liiga harv puuripuhastus (uriinist eralduv amoniaak on ohtlik loomale kes selle aurudes kogu aeg elab). Mõlemad põhjused on üsna kergelt välditavad.

Samuti pisis paljud kasutavad just paberi baasil aluspanu Megazorb kuna see tolmab vähem (ei tolma üldse?) ja on loomale kindlalt ohutu. Kuid jah laiali tassimise probleem sellega jääb.

Ise läksin astma tõttu aastaid tagasi üle riidest aluspanu peale ja olen otsusega rahul olnud. Ostsin portsu odavaid pleede mis iga paari päeva tagant junnidest puhtaks raputatuna pessu läksid. Mugav ja ohutu mulle ja loomadele.

Kassiliiva ei tohi kindlasti kasutada. Erinevalt kassist, kes käib kastis üldiselt vaid asjal, elab pisilemmik sellega samas puuris, ning alati on oht et tükk satub toidu või enese pesemise käigus suhu. Kassiliiv aga kivistub niiskust saades soole seina külge ja nii on opile minek (kui vähegi õigel ajal jaole saab).

Ehk kokkuvõtteks soovitaksin vaadata asja laiemalt. On erinevaid võimalusi ja kindlasti ei pea tolmava ja/või okaspuu saepuru peal elama. On palju võimalusi loomale kvaliteetset aluspanu pakkuda. :-D
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas SiiriP (Teema autor) » 30. juuni 2016, 09:04

Tere

Panin küüliku magama tõepoolest silmapõletiku tõttu. Kui asi silmaga jamaks hakkas minema käisime mitmete arstide juures konsultatsioonis, saime mitmeid antibiootikumide kuure ning lõpuks oli põletik ikkagi nii kaugel, et silm ei püsinud enam õigesti oma koopas ja et mitte looma piinata tuli ta magama panna. Kogu see jubedus kestis kokku veidi üle kahe aasta enne kui alla andsin. Ja terve see aeg kasutasin saepuru. Mõlemil uuel küülikul hakkasid ka silmad saepurusid kasutades punaseks minema, üks kratsis seda juba nii palju, et saime ka talle antibiootikumid. Siis sain aru, et saepuru ma kindlasti enam mitte kunagi ei kasuta.
Jänesed on olnud mul alates aastast 2006, enne seda oli merisiga. Selle aja jooksul ei ole ma näinud ühtegi pakki saepuru/höövlilaaste (või kuidas iganes seda müüdavat kraami nimetada) mis ei tolmaks. Mis puutub puuride puhtusesse, siis neid puhastan vastavalt vajadusele 1-2 korda nädalas, ma ei jätaks eluski oma loomakesi haisvasse puuri konutama :(
Aga tänan info eest, uurin Megazorbi toodet kindlasti, hetkel on vastanud mulle kaks loomapoodi et peale puitaluspanu ei ole neil midagi pakkuda. Riidest aluspanu peale ma poleks isegi tulnud. See on väga hea mõte! Aitäh! :-) :happy:
SiiriP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas merisigutik » 04. juuli 2016, 20:59

Aga kasuta Carefresh allapanu see on ka minu arust super hea :roll: Saepuru (mul endal merisead) ma eales ei kasutaks enam kuna kui seda kasutada on kogu maa ja ilm täis seda
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas nuusti » 18. juuli 2016, 11:58

Tere.
mul oli sama mure puuvilla leidmisega aga nati otsimist ja olemas.tallinnas on ju see firma kes seda poodidesse turustas.saatsin neile meili ja olemas.firma nimi on kolmark.nende kodulehel küll toodet väljas ei ole aga laos on.paki hinnaks tuli kuskil 2euri ,kui poed müüvad pea poole kallimalt.mina kasutan puuvilla ainult majades,nimelt mul kaks põrsapreilit,ülejäänud puuripõhi kaetud graanulitega.ei ole mingeid probleeme tervisega aga erinevalt sinust puhastan ma puuri iga päev või üle päeva.kui ise vetsus käid ei tõmba ju ka ainult nädalas korra või paar vett peale.nii et graanulid on täitsa kasutatavad lihtsalt koristama peab tihedamini.
nuusti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas merisigutik » 23. juuli 2016, 21:30

nuusti kirjutas:Tere.
mul oli sama mure puuvilla leidmisega aga nati otsimist ja olemas.tallinnas on ju see firma kes seda poodidesse turustas.saatsin neile meili ja olemas.firma nimi on kolmark.nende kodulehel küll toodet väljas ei ole aga laos on.paki hinnaks tuli kuskil 2euri ,kui poed müüvad pea poole kallimalt.mina kasutan puuvilla ainult majades,nimelt mul kaks põrsapreilit,ülejäänud puuripõhi kaetud graanulitega.ei ole mingeid probleeme tervisega aga erinevalt sinust puhastan ma puuri iga päev või üle päeva.kui ise vetsus käid ei tõmba ju ka ainult nädalas korra või paar vett peale.nii et graanulid on täitsa kasutatavad lihtsalt koristama peab tihedamini.

MIs puuvilla sa veel mõtled ?Ega sa hamstrite vooderdus villa jumala eest ei kasuta merisigadel?Nad võivad ju seda kogematta sisse süüa :WF:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas nuusti » 23. juuli 2016, 22:50

Kasutan cotton conforti majades juba üle aasta ja põrsad täitsa rõõmsad ja terved.nad ei kraabi ega näri seda.mõnuga löösutavad kuna see soe.kui isegi lasevad sinna loigu siis ei valgu laiali ja hea märg koht välja vahetada.panen kuskil 2cm kihi vajutan nati peale ja see jääb nagu paks vaip.laastu ja saepuru ei soovita ma kindlasti.mitte tolmu vaid pindude pärast.meie esimesel põrsas leidsid arstid rönkenit tehes pinnu pärasoolest mis oli sinna kinni jäänud.nii et mina kasutan julgelt puuvilla vähemalt naturaalne toode
nuusti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas merisigutik » 28. juuli 2016, 19:14

nuusti kirjutas:Kasutan cotton conforti majades juba üle aasta ja põrsad täitsa rõõmsad ja terved.nad ei kraabi ega näri seda.mõnuga löösutavad kuna see soe.kui isegi lasevad sinna loigu siis ei valgu laiali ja hea märg koht välja vahetada.panen kuskil 2cm kihi vajutan nati peale ja see jääb nagu paks vaip.laastu ja saepuru ei soovita ma kindlasti.mitte tolmu vaid pindude pärast.meie esimesel põrsas leidsid arstid rönkenit tehes pinnu pärasoolest mis oli sinna kinni jäänud.nii et mina kasutan julgelt puuvilla vähemalt naturaalne toode


Nüüd tegi mind ka see uudishimulikuks :happy: Milline antud toode välja näeb ning kus kohast seda saada võib ? :happy: :happy:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas nuusti » 28. juuli 2016, 21:04

nagu alguses kirjutasin,et hetkel poodides ei ole aga Tallinnas on firma nimega ,,kolmark,,nemad toovatki seda maale ja ei ole vaja ise kuskilt teiseltpoolt euroopat tellida kuna postikulu on räige.kolmargis tegeleb asjaga Eve,väga tore naisterahvas ja aitab igati.ühes pakis 15l ja minul jätkub sellest kuskil kuuks olenevalt kui viisakad põrsapreilid on.just tellisin sealt ja paki hinnaks tuli 2.40euri.poed müüsid mäletamist mööda 3.60 või kallimaltki.puuvill on täiesti naturaalne.et sul selgem oleks kirjutan sulle paki pealt eesti keelse teksti.siin on küll kirjas et sisaldab ka saepuru aga ise ei ole küll ühtegi kübet näinud,aga nüüd tekst,,puuvilla ja saepuru alusmaterjal jänestele,suurtele ja väikestele närilistele e.hamstritele,merisigadele,rottidele,hiirtele ja tuhkrutele jne.koostis-puuvillaseemne kiud ja saepuru.100prossa looduslik.puuvilla värvi mitmekesisus imiteerib looduslikke instinkte.... eelised-puur püsib kuivana.materjal kestab puuris maksimaalselt 14 päeva.peaaegu tolmuvaba,seepärast sobib jänestele ja närilistele.100 prossa keskonnasõbralik,kasutatuna võib komposteerida...,, edasi on veel pikk jutt kasutamisest.kuna mul on ahju küte ja talvel ikka mingil määral toa temperatuur kõigub siis on see just hea materjal soojuse poolest.alguses võib sulle võõras olla puuvilla eriline lõhn aga see hajub ja minu põrsaid see ei häiri üldse.nii kui puuri uue aluspanu panen on nad kohe kohal asja uurimas.kui tahad pildipealt vaadata siis pane otsingusse cotton comfort.seal erinevaid varjante aga meil saadaval need piklikud pakid.ja veel vaatasin et sa vist viljandis aga Evega saab rääkida et,paneb posti.loodan et said targemaks ja et sellest pikast jutust sulle ka kasu.
nuusti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aluspanu võib saada saatuslikuks

PostitusPostitas merisigutik » 01. august 2016, 20:08

nuusti kirjutas:nagu alguses kirjutasin,et hetkel poodides ei ole aga Tallinnas on firma nimega ,,kolmark,,nemad toovatki seda maale ja ei ole vaja ise kuskilt teiseltpoolt euroopat tellida kuna postikulu on räige.kolmargis tegeleb asjaga Eve,väga tore naisterahvas ja aitab igati.ühes pakis 15l ja minul jätkub sellest kuskil kuuks olenevalt kui viisakad põrsapreilid on.just tellisin sealt ja paki hinnaks tuli 2.40euri.poed müüsid mäletamist mööda 3.60 või kallimaltki.puuvill on täiesti naturaalne.et sul selgem oleks kirjutan sulle paki pealt eesti keelse teksti.siin on küll kirjas et sisaldab ka saepuru aga ise ei ole küll ühtegi kübet näinud,aga nüüd tekst,,puuvilla ja saepuru alusmaterjal jänestele,suurtele ja väikestele närilistele e.hamstritele,merisigadele,rottidele,hiirtele ja tuhkrutele jne.koostis-puuvillaseemne kiud ja saepuru.100prossa looduslik.puuvilla värvi mitmekesisus imiteerib looduslikke instinkte.... eelised-puur püsib kuivana.materjal kestab puuris maksimaalselt 14 päeva.peaaegu tolmuvaba,seepärast sobib jänestele ja närilistele.100 prossa keskonnasõbralik,kasutatuna võib komposteerida...,, edasi on veel pikk jutt kasutamisest.kuna mul on ahju küte ja talvel ikka mingil määral toa temperatuur kõigub siis on see just hea materjal soojuse poolest.alguses võib sulle võõras olla puuvilla eriline lõhn aga see hajub ja minu põrsaid see ei häiri üldse.nii kui puuri uue aluspanu panen on nad kohe kohal asja uurimas.kui tahad pildipealt vaadata siis pane otsingusse cotton comfort.seal erinevaid varjante aga meil saadaval need piklikud pakid.ja veel vaatasin et sa vist viljandis aga Evega saab rääkida et,paneb posti.loodan et said targemaks ja et sellest pikast jutust sulle ka kasu.



Hehe tänan teid selle pikka juttu eest :D :lol: sain tõepoolest targemaks :8
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist