Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 05. september 2010, 14:22

Mõtlesin, et pea igal pool teistes loomakategooriates on teema/foorum, kus rahvas saab oma loomade puure näidata, kuid küülikute all selline teema puudub. Tõenäoliselt selle tõttu, et küülikute puurid enamasti on lagedamad ja tühjemad. Samas võiks ikkagi näidata teistele, kuidas just sinu küülik elab. Pilte võiks lisada nii puurist, jooksmisalast, kui ka näiteks lihtsalt lemmiknurkadest ja pesadest. Arvan, et teemat oleks huvitav jälgida nii vanadel küülikupidajatel (võibolla leiate mõne huvitava idee), kui ka algajatel küülikupidajatel, kes saavad aimu sellest, milline üks küülikupuur või pesa peab olema. :)

Minu isane küülik härra Cache elab Ferplast Rabbit 120 puuris, temal on vanem mudel sellest puurist, millel ei käi kogu esikülg lahti. Alles hiljuti panin talle puuri pissinurga, kuna ta väga ilusti ühte nurka tegi oma hädad. Pean ütlema, et olen vaimustuses, kuna ta võttis selle kenasti kasutusele ja see tähendab tunduvalt vähem puuri puhastamist. Lisaks on tal puurisisene heinaküna, kuna tema puuri külge ei anna lihtsalt välist küna paigutada, sest see on ümbritsetud teiste puuridega. Talle endale see väga meeldib, kuna sealt saab paremini heina kätte. Veel on puuris salatipall, millega talle meeldib hirmsasti mängida - olgu see siis nämmat täis või mitte. Vahel saab ta lisaks mänguasju - puuoksi, papptorusid, närimispulki jms. Maja ei ole ma talle puuri pannud, kuna ta on pea kõigi majade jaoks lihtsalt liiga suur ja lisaks meeldib talle vahel puuris hooga ringi joosta ning piisavalt suure maja lisamine teeks puuri lihtsalt tunduvalt väiksemaks. :)

Pilt

Pilt

Neiu Lumepall sai endale aga noormehe vana puuri, mis on mõõtudelt Ferplasti Rabbit 100 suurune aga tegelikult nõnda vana, et ei kujuta ette, mis nime all teda tol ajal müüdi. Tema sai väiksema puuri seetõttu, et temal on pea 24/7 võimalik ka puurist väljas vaibapeal jalutada. Tema puuri kahjuks pissikasti panna ei õnnestu, kuna temal pole kindlat pissinurka. Lisaks on tal jällegi sisemine heinaküna, kuna tema lihtsalt ei suutnud mingine hetk enam välisest heina üldse kätte saada (kraapis ja rapsis tohutult ja oli ise väga õnnetu). Ning loomulikult on tal samuti oma isiklik salatipall ja lisamänguasju paneme alati mõlemale küülikule. :)

Pilt
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Keilyke » 05. september 2010, 20:33

Ma küsiks kohe, et kust sa selle sisemise heinaküna ostsid? Vahepeal mõtlesime meie ka, et muretseme sellise aga seda ei olnud mitte kusagil. ( No vähemalt nendes poodides, kus meie käisime)
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 05. september 2010, 20:51

See on küll kummaline, Tartus on mu meelest pea igas loomapoes neid müüa. Kindlasti kohe on neid Betta poodides, ise olen kõik enda omad ostnud sealt.

Ossu poodides pidada olema neid ka saada.

Ossu TALLINNAS - Norde Centrumis, Lootsi 7, lahtiolekuaeg iga päev 10-21
Ossu Tartus - Eedeni Keskuses, Kalda tee 1C/1D, lahtiolekuaeg iga päev 10-21
Ossu Pärnus - Suurejõe Selveris, Suur-Jõe 57, lahtiolekuaeg suvel iga päev 10-20
Ossu Kuressaares - Auriga Keskuses, lahtiolekuaeg E-L 10-20, P 10-18


Muidu soovitaksin aga lihtsalt küsida Trixie kaupu müüvatest loomapoodidest, sest siis nad saavad teada, et nõudlust on ja tellivad.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Keilyke » 05. september 2010, 21:00

Selge. Me käisime Bosses ja Pet Center'is ja nendes ei olnud. Bosses kui küsisin sisemist heinahoidjat siis vaatas müüja mind sellise näoga nagu ma oleks küsinud midagi, mida olemaski pole..
Eks siis peab mingi aeg Ossu poode avastama minema. :)
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Monz » 05. september 2010, 21:08

Pilt
Minu Tassukene elab niisuguses puuris.
Tegelikult on see vanuseliselt päris vana, soetatud eelmise jänku vanaduspõlve jaoks.
Üks nurk on teibitud, sest eelmine jännu arvas, et närida sealt on nunnu. Igastahes. See puur pole üldse kena, silmale :-D Aga no, kõlblik ta on ja pole sesuhtes väga oluline vast.

Hm, seal on sees nn. heinaküna, mis tegelikult on ma-ei-tea misasi, mingi köögitarvete hoidja? Mina kodust selle leidsin ja kasutastin ära, ja Tassule meeldib sinna sisse hüpata ( kui seal heina on) ja seal peal seda nosida ja niisama leboda.
Ja siis majakese peal olla, ta on praktiliselt koguaeg seal. Majakese peale ega sisse preilikene ei pissi ( oh, thank god!), kasutab ühte kindlat kohta, ise valib asukoha, sessuhtes, et mitte nurk vaid nt keset puuri on vahel siuke pissi-pabulakogumik.
Kui ma oleks teadnud, et selle mõttega pilti teen, siis oleks ma keeranud joogipudeli otseks ja mineraalkivi ka otseks ja heinaküna oleks ilusasti pungil ja.. :razz:

Igastahes jah, niisugune on minu Tassu puur, aga ma plaanin selle ilusaks muuta, et see teibiosa ei paistaks välja ja need hooletust seinavärvimisest tekitatud beezid triibud alusserval ka. Tiba korrektsemaks lihtsalt.

Edit: kirjavead
"Igal loomal peab olema kodu, ent igal kodul ei pea olema looma..."
Kasutaja avatar
Monz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Keilyke » 07. september 2010, 18:37

Minu Bosse elab sellises puuris :
Pilt
ja pealtvaade:
Pilt
Ostsime selle puuri kasutatuna, osta.ee'st
Möötudelt on see siis 90x40x50 (pikkus, laius,kõrgus) ehk siis võiks suurem olla, ma tean aga Bosse on nagunii enamjaolt väljas ja tulevikus kindlasti ostame talle suurema ja uhkema puuri ka. Hetkel lihtsalt ei ole võimalik. :ups:
Puuris ma aluspanu ei kasuta, kuna arvan, et nii on mugavam ja tundub, et Bossele meeldib ka niimoodi rohkem. Wcnurgas on saepurugraanulid ja seda nurka ta kasutab päris hästi, st pissib ainult sinna,pabulaid tekib ka mujale puuri aga enamus neist on siiski wcnurgas.
Maja ja heinahoidja olid kohe kaasas, Bossele meeldib rohkem maja katusel pikutada, samas vahest ta jookseb sinna peitu küll. Nt kui ma tolmuimejaga puuri juurest teen.
Puuris on siis hetkel kaks söögikaussi. Üks mille sain transportpuuriga kaasa, see mis seina küljes ripub ja seal on kuivtoit, teises on värske. (sellel pildil siis kurk)
Üldiselt oleme selle puuriga rahul, ainult võiks natuke suurem olla ja ukseava võiks ka suurem olla... aga ehk tulevikus saab.:)
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas nommi » 13. september 2010, 19:03

Meil siis selline puur
Pealt Pilt

Küljelt
Pilt

Tegemist meetrise Imaci puuriga, milles puuriga kaasa tulnud sisemine heinasõim, mille peale toetades on jube mõnus heina süüa, kui ka ümbrust jälgida. Välimine heinasõim on ka veel küljes, aga seda ei kasuta sihtotstarbeliselt, see on hoopis seina nurga kaitseks :-D Mänguasjad on ka alati puuris: toidupall, kuhu pistan head ja paremat, kui olen tavaliselt pikemalt ära ja vahest ka niisama, siis maisikujuline närimispulk, mida ei näritud enne kui maisi lõhn oli kadunud, peaks see võre küljes olema, aga kinnitusega tehti 1:0. Ka mineraalkivi kinnitus lõhuti ära ja nüüd on seda hea mööda puuri põhja ninaga nügida, kui teised asjad ära tüütavad. Siis on tal puuris veel puidust kellukesega mänguasi, ainus mida ta ise ka sealt puurist välja tassib, see ta lemmik, pildil on kahjuks heina all peidus. Ja meil lähevad mänguasjadena käiku ka ära söödud maiusepulkade sisu. Seda siis tiritakse mööda võret edasi, tagasi ja kolksutatakse vastu puuri.
Aluspanu on meil ka ainult pissinurgas, mujale puuri pole mõtet panna, kui ma just koristada hirmsasti ei taha - küljealune kraabitakse puhtaks. Toidukaussi ka puuris pole, kuivtoitu ja ka osasid värskeid toite sööb väljaspool puuri, osa värskest lihtsalt puuri põrandal (ka siis kui kauss oli tõsteti toit, k.a kraanulid, sealt välja ja alles siis söödi).
See on meil teine puur. Esialgu ostsin samasuguse 80 cm. puuri, aga kuna iga kord maale kaasa vedada oli tüütu, siis sai Bossest sooduka ajal uus ja suurem muretsetud.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas siky87 » 30. september 2010, 06:44

Pilt
Puur on 120cm pikk, nüüd kui selle puuriga harjunud oleme, mõtlesime et oleks isegi veel suurem võinud olla, kuigi ostes tundus see ilmatuma suur :wink:
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas darkhelen » 30. september 2010, 10:46

Sisemist heinaküna olen näinud Ruudi poes müügil.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Riin » 24. oktoober 2010, 23:51

Vahvad puhtad puurid :-) !!!

Ainult neid vaadates tekkis mul küsimus, et miks pole paljudele jänkudele pandud puuri vajalikku soola, mineraal- ja kaltsiumikivi? Nüüd on juba pikemat aega müügil ka nn ehtne looduslik sool, ilma värv- ja lisaaineteta, roosaka alatooniga.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 25. oktoober 2010, 00:19

Soolakivi on meil olemas aga ei ole kogu aeg puuris, vahel ikka panen. Mineraalkivi aga kasutan ma äärmiselt harva, kuna seda seostatakse põiekivide tekkega küülikutel, seega selle liigne tarbimine ja kogu aeg puuris hoidmine ei ole lausa kasulik. Pikemalt kirjutas sellest Celion selles teemas - viewtopic.php?f=8&t=8640
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas nommi » 25. oktoober 2010, 09:47

Meil oli mineraalkivi pildistamise ajal täiesti olemas puuris ja soola saab ta hoopis tablettidena ja need tõesti puuris ei asu, vaid toidukausi kõrval väljaspool puuri. Mineraalkivi on meil küll suht mõtetu asi, see on puuris olnud sellest ajast alates kui Nommi titena tõime ja nüüd rohkem kui aasta hiljem on servades vaid kerged hamba jäljed, need ka enamik pärit sellest ajast kui seda kivi võre küljest lahti üritati saada.
Ja näiteks Siky puuri küljes tuvastab minu silm mineraalkivi.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Keilyke » 25. oktoober 2010, 10:12

Mina ei hoia neid samuti puuris koguaeg, ta alguses näris mineraalkivi aga nüüd ei paku enam huvi. Kui puuri panen siis seisab nii mineraalkivi kui soolakivi niisama, Bosset üldse ei huvita.
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas mesimummu » 17. juuni 2011, 17:08

Toredad puurid teil kõigil!
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Kipsplaat » 20. juuni 2011, 23:24

Meie küülikud elavad hetkel ajutises puuris, kuna nende enda puuri valmimisega läheb veel aega - ootame elukaaslase puhkust. Katsun mõni päev pilti teha ja siia riputada.
Kipsplaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Rosalie » 20. juuli 2011, 18:52

Minu jänesel sama puur mis keilykesel ;) .
Donna , Ammi , Tuti , Fruti , Rosalie
Kasutaja avatar
Rosalie
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Haldjake » 17. veebruar 2012, 00:07

Mul on sama puur mis Keilykesel.Puuri nimi on Casita 100.
Viimati muutis Haldjake 25. mai 2013, 18:16, kokku muudetud 2 korda.
Arukas kuts Potsu, väike Willi, suur memmekas Houdini ning kassid.
Kasutaja avatar
Haldjake
I know that life won't breake me...
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 384
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Lõuna-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas RAjankud » 17. september 2012, 10:55

Minu küülikud elavad õues soojustatud majades :)
http://fotoalbum.ee/photos/SimpleFuture/99193277
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas EvelinMe » 19. september 2012, 10:06

Meie puur asub lapse toas. Lapse voodi all on kelk, mille peal on heinad, kus ta ka vahest lesimas käib. Elutoas on meil seina ääres õhuke uksematt, mis üks lemmikkoht, kuna tahab rahva seas olla. Diivani alla ta enam ei mahu, aga vahest armastab ta olla meie magamistoas voodiotsa ja seina vahel omaette. Ei saa mainimata jätta, et ka rõdul kolamine talle meeldib. Sinna panin salati talle kasvama. Suvel meeldis talle eriti seal vedelemas käia.
EvelinMe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 20. oktoober 2012, 21:21

Kuna kahele suurele isasele küülikule jäi 120 cm puur väikeseks, siis hankisime 140 cm puuri.
Meie poiste elamine näeb nüüd välja sihuke:

Pilt

Pole veel jõudnud iseendaga kokkuleppele, et kas ja millist sisustust sinna lisada. Hetkel poisid küll paistavad nautivat seda, et ruumi on. Magatakse vahel risti-põiki üle puuri välja sirutatuna. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas KätlinM » 17. detsember 2013, 17:46

Tere!

Võib tunduda küll imelik küsimus, kuid küsin siiski. Ehk targemad oskavad nõu anda. Nimelt, kas küülikud oskavad treppidest käia :-) ? Meil on küülikul mitme korruseline puur, kuid siiani ta pole kordagi mööda treppe liikunud ja üleval korruste peal liiklemas ei käi. Ta muidugi alles võetud, et ehk tutvub puuri ja uue perega. Siiski otsustasin küsida, et vajadusel uus puur muretseda.
KätlinM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Valga maakond
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie küülikute puurid ja lemmikpaigad

PostitusPostitas KätlinM » 17. detsember 2013, 19:02

Leidsin vastuse juba teise teema alt. Ilmselgelt oli imelik küsimus :D Kahjuks ei osanud postitust kustutada.
KätlinM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Valga maakond
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron