Puuri suurusest

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Britt » 13. märts 2005, 18:24

Jah, aga mida suurem seda parem igatahes..
Muide, üheljuhul olen näinud isegi sellist lollust ja olen seda ka maininud..seda silmas pidades ma mõtlesingi seda puuri kus mu Rutsa algul elas.
See oli lihtsalt juba.
Näriliste wc mahtus sinna vaevalt ära!!
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 13. märts 2005, 18:26

Eks see miinimum umbes seal kandis olegi, sest väiksemaid merisea puure sellest ma isiklikult näinud ei ole :) Sest vaevalt see üks cm nüüd nii suur vahe on (ma mõtlen seda, et teie siin ütlete, et 60 on miinimum :) )
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 13. märts 2005, 18:30

Nu minu sead elavad kahekaupa puurides, mis pole üldsegi suured - sellised 65x40 cm. Aga kogu puuri-ruum on nende päralt - majasid, heinasõimi jms neil pole - ja notsikud teevad jooksuringe ka puuris olles :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 13. märts 2005, 18:52

Jah, aga see millega Rutsa alguses meile toodi oli ikka puha lollus kui nüüd tagantjärgi mõelda.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 13. märts 2005, 19:04

See oli jahh liiga väike. See sobib mingi kahele hamstrile umbes. :o
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 13. märts 2005, 20:19

Noh mul on siin kaks "merisea" puuri. Üks on selline kuhu majub maja ning healjuhul mahub notsu siis seal veel ümber pöörama. (Alguses pisikesele notsule, sobib aga täiskasvanud umbes 800g - kilo raskusele notsule ei sobi mitte. Teine selline kus noh mahub natukene jalga sirutama aga see ka kogu moos. Need puurid notsudele parajad siis ja ainult siis kui notsud saavad päevas 4-5 tundi jalutada.
Küülikupuur 120 cmi pikk on mul mõeldud 3-le notsule. Nad mahuvad seal rõõmsalt ringi jooksma (konkreetselt ümber puuri tehakse ringe) ning sel juhul ei ole ka paanikat kui mõneks päevaks kodunt ära minna ja notsu ei saa välja jalutama. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas notsule ei jää see puur liiga väikeks?

PostitusPostitas -Merka- » 16. märts 2005, 19:48

Mina ei tea... Ma arvan, et kui ma oma ainukesele põrssale ostan 76 x 45 x 33.5 cm puuri, siis talle sellest piisab :? Ega see asi nüüd siis nii hull kaa ei ole. Minu siga tormab rõõmsalt 59x36x30 cm puuris kaa ümber maja ringi ja siiamaani pole häda midagi... :roll:
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsule ei jää see puur liiga väikeks?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. aprill 2005, 21:59

aga minu notsul on vat akvaarium mille mõõdud on... no ma ei tea... pea 130X50 või rohkem... kuigi ega tal vist tegelikult niipalju vaja olekski, kuna ikka rohkem ühes nurgas kükitab ega siba ringe seal... aga no tasuta saadud :lol: ära ju ei ütle
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 05. september 2005, 21:21

Kas on ka olemas maksimumm suurus ühele ma tahan ise teha aga ei tea palju on maksimumm, ma tahan teha mingit 125*80 on see liiga suur??????
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 05. september 2005, 21:34

Väike merisiku kirjutas:Kas on ka olemas maksimumm suurus ühele ma tahan ise teha aga ei tea palju on maksimum, ma tahan teha mingit 125*80 on see liiga suur??????

No kui sul on võimalusi, siis oleks sellise suurusega puur kindlasti merisea unelm. Eriti hea oleks, kui sellises puuris elaks mitu notsikut, kuna ühel hakkaks võibolla selles suures puuris kõle. Lisaks veel, et ei ole mõtet mingeid 3 meetriseid puure vms ka näiteks hakata tegema, kuna see ei oleks ju enam puur, vaid aedik vms. Ka on sul endal raske hoolitsed niivõrd suure puuri eest.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 06. september 2005, 08:05

Ot-oot nüüd selle kõledusega. Kui omanik suudab ja tahab nii suurt puuri hooldada, siis pole küll mingit probleemi. Mingit maksimumsuuruse piiri merisea heaolu seisukohast küll kindlasti pole, pigem on kõik puurid ikka inimesepoolsed piirangud.
Aga kui sul on võimalik teha nii suur puur, siis tasuks tõesti võtta vähemalt 2 samasoolist merisiga - mitte ruumi pärast, vaid sellepärast, et merisead on karjaloomad ja nad elavad mitmekesi palju täisväärtuslikumat seaelu kui üksinda. Inimene ei suuda põssale teist siga asendada.
125x80 on kahele (ühele muidugi ka) täiesti paras ja kindlasti mitte üle mõistuse puuri suurus. Võrdluseks näiteks - osad USA lehed peavad minimaalseks ühe sea puuripinnaks 0.7 ruutmeetrit, 125x80 on puuripinnaga täpselt 1 ruutmeeter.
Muide suurt puuri on palju lihtsam puhastada ja seda on vaja palju harvemini teha. Loomal kujunevad välja oma kindlad pissimiskohad - nendes kohtades tuleb allapanu tihemini puhastada, aga mujal harvemini. Sellises puuris ei pea 2x nädalas kogu allapanu välja vahetama.
Mida rohkem on loomal liikumisruumi, seda parem, seda tervem on siga. Pea meeles ka seda, et motiveerid ise oma sea liikumist - pane veepudel, heinasõim, sööginõu, maiusepulk jne. kõik puuris üksteisest võimalikult kaugele. Piisavalt liikuv siga on tervem, haigestub harvem ja ei rasvu nii kergesti.
Siin teemas eelmisi postitusi lugedes pakutakse minimaalseks puuri suuruseks 60x40 (0.24 ruutmeetrit). Alates kevadest 2006 ei tohi ühte merisiga isegi seaduse järgi pidada väiksemal puuripinnal kui 0.3 ruutmeetrit. Seega minimaalsed puurimõõdud on 60x50, 70x43, jne - arvutage ise (sobima peaks kõik vähemalt 80 cm puuripikusega poepuurid). Iga järgmise seaga lisage 0.15 ruutmeetrit.
Muide on veel ka nii, et kui on ainult üks siga, siis ta liigub palju vähem ja on üksildasem - kaks siga koos liiguvad puuris palju rohkem ringi ja korraldavad lausa ringrajarallit vahel.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Nõuded puuri suuruse suhtes

PostitusPostitas Liz13 » 06. september 2005, 14:31

Ruigaminni kirjutas:Alates kevadest 2006 ei tohi ühte merisiga isegi seaduse järgi pidada väiksemal puuripinnal kui 0.3 ruutmeetrit.

Kus need sellised seadused küll kirjas on? Mina pole neist küll midagi kuulnud (mitte et selline seadus hea poleks) :)
Viimati muutis Endised kasutajad 07. september 2005, 15:36, kokku muudetud 1 kord.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Väike merisiku » 06. september 2005, 14:44

Aitäh Ruigaminni sinust oli paju abi.
Aga see seadus et 2006 kevadest ei tohi olla väiksem puur kui 0,3 ruutmeetrit. Kas siis käiakse kodus kontrollimas ja veel ka isegi näitusel ei tohi käia väiksemaga mina küll ei viitsiks näitusele tasita mingit 125*80.
Viimati muutis Endised kasutajad 27. september 2005, 17:57, kokku muudetud 2 korda.
Väike merisiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 06. september 2005, 14:58

Peaks jõustuma vist 01.03.2006, kui ma ei eksi.
http://www.loomakaitse.ee/foorum/viewtopic.php?t=723
Näitusele võid ikka transportpuuriga minna - loomade transportimise nõuded on erinevad pidamise nõuetest. Loom peab saama transportpuuris puhkeasendis olla (end välja sirutada, lebada), jook ja söök peab olema kättesaadav (kurk, hein, kuivtoit vms.)
Kodudesse kontrollima kahjuks keegi kaebuseta vast trügima ei hakka (siit võiks juba teemat edasi arendada, et väikeloomade registrit oleks tegelikult vaja) - poeloomade olukord aga võiks küll paraneda, sest on konkreetsed nõuded, mille rikkumist saab karistada.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 06. september 2005, 21:36

Vabandan, et järgnev jutt võib veidi teemast kalduda, kuid väike selgitus, milleks on tarvis n-ö. kiusavat seadust puuri mõõtmete suhtes:
Poeloomadele on siiski kahjuks natuke neid nõuded lõdvendatud, vähemalt puuri suuruse osas,kuna eeldatavasti on loom poes lühikest aega. See eest on jälle rida nõudeid just nimelt poodidele mõeldud(näieks see, et vaateaknal ei tohi loomi enam demonstreerida). Ja kui keegi esitab kaebuse mõne inimese loomakese pidamistingimuste kohta kodus, siis võite kindlad olla, et seda ka kontrollitakse :D . Selline määrus on väga hea, kuna siis on olemas ka seaduslik alus inimesele märkusi teha ja neid eirates vet inspektorile teatada. Seadus on ju mõeldud eelkõige loomade heaoluks, mitte loomaomanike tahtlikuks kiusamiseks. Sama kehtib ka looma pidamisele kodus puuris.
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 07. september 2005, 00:04

Et kõigile oluline osa näha oleks siis (üldiseid nõudeid võib määruse alguseosast ise lugeda):
6. peatükk
NÕUDED NÄRILISE JA JÄNESE PIDAMISE KOHTA
§ 20. Üldnõuded närilise ja jänese pidamise kohta
(1) Närilise ja jänese pidamise ruumis või ehitises peab loomal olema võimalus näha ja kuulda ruumis või ehitises ja selle ümbruses toimuvat ning võimalus suhelda.
(2) Närilise ja jänese pidamise ruumi või ehitise põrand või põhi peab olema kaetud kohase allapanuga, nagu saepuru, hein, põhk või muu selleks sobiv materjal. Ruumi või ehitise põrand ei tohi olla võrgust. Ruumis või ehitises peab loomal olema võimalik peituda.
(3) Närilise ja jänese pidamise ruumis või ehitises peab olema pesakast, kuut või muu selletaoline pesaruum.
(4) Liivahiire, tšintšilja ja deegu pidamise ruumis või ehitises peab loomal olema võimalus supelda liivas või muus sobivas materjalis.
(5) Tšintšilja ja deegu pidamise ruumis või ehitises peab olema lamamisase või muu sobiv koht, millel loom saab olla teistest loomadest eraldi.
(6) Närilisel ja jänesel peab hammaste kulutamiseks olema saadaval sobiv sööt või närimismaterjal.
(7) Jänes, merisiga, tšintšilja ja deegu peavad saama piisavas koguses sobivat kõrrelist toitu.
§ 21. Närilise ja jänese pidamise puur
(1) Närilise pidamise puuri pindala olenevalt looma suurusest peab olema vähemalt järgmine:
Loomaliik Pindala (m²) Pindala rühmas peetava looma kohta (m²) Kõrgus (m)
Merisiga 0,3 0,15 0,25
Kuldhamster 0,12 - 0,2
Kääbushamster 0,09 0,045 0,2
Tšintšilja 0,4 0,2 0,7
Deegu 0,3 0,15 0,4
Rott 0,18 0,06 0,3
Liivahiir 0,12 0,06 0,3
Hiir 0,09 0,18 0,2
(2) Jänese pidamise puuri pindala olenevalt looma suurusest peab olema vähemalt järgmine:
Jänese kaal Pindala (m²) Pindala rühmas peetava looma kohta (m²) Lühema külje pikkus (m) Kõrgus (m)
Alla 1,8 kg 0,25 0,12 0,3 0,3
1,8–3,0 kg 0,5 0,25 0,4 0,4
3,0–5,0 kg 0,7 0,35 0,5 0,5
Üle 5,0 kg 0,9 0,45 0,6 0,6
(3) Närilisele ja jänesele tuleb tagada võimalus rahuldada liikumisvajadust.
(4) Närilisi, välja arvatud kuldhamstrid, peetakse paaridena või rühmas.
(5) Täiskasvanud närilise ja jänese pidamise ruumi või ehitise temperatuur peab olema 18–23 °C.
(6) Öise eluviisiga loomal peab olema võimalus päeval piisavalt magada ja puhata.

---------
§ 12. Lemmiklooma pidamine kaupluses
(1) Lemmiklooma on keelatud pidada vitriinaknal.
(2) Kaupluses müüdavale lemmikloomale tuleb tagada tema normaalseks elutegevuseks piisavalt rahulik ja vaikne keskkond.
(3) Kaupluses müüdavat lemmiklooma ei tohi pidada samas ruumis müüdavate lemmikloomatarvete ega loomasöötadega.

Kodusele lemmikule on need seaduses määratud muidugi miinimumtingimused - tegelikult võiks ikka palju paremini oma looma eest hoolitseda.
See, et merisiga 60x40 cm väikses ahistavas puuris pidada ei tohi, on küll ülihea uudis.
Kuigi mina näiteks ei mõista, miks on jutt jänese pidamisest ja mitte küüliku pidamisest :P.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 07. september 2005, 20:48

Oeh, auke on teisigi, näiteks kas hobune ei ole siis lemmikloom? Temale ei ole mingeid ettekirjutusi selles määruses tehtud. Omalt poolt lisasin ettepaneku ka näriliste paljundamine mingitelegi reeglitele allutada, sest paljundusmasinatena kasutatavaid lemmikuid on küll ja küll...See varjant, mida hetkel lugeda saab ei ole lihtsalt lõplik veel, seda täiendatakse.
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 08. september 2005, 09:01

Hmm, aga kas see määrus siis ikkagi kinnitati ja jõustub sellisel kujul või jääb asi venima?
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 08. september 2005, 22:28

Määruse kinnitamine ei olene enam ELS-ist, vaid ikka poliitikutest. Kuid kus nad pääsevad, kui avalikult käisime isegi raadios sellest määrusest rääkimas. Eks märtsis paista!
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

puuri suurus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. oktoober 2005, 15:24

Ma tahaksin teada, kas kolm täiskasvanut merisiga mahuksid elama selliste mõõtudeaga puuri:90*75 ja kas neil ruumipuudus ei teki. Praegu on mul 2 merisiga ja meriseapojad.Poegi endale ei jäta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kert » 11. oktoober 2005, 15:30

Usun, et peaks kolbama kull, kui sa just ei topi seda maapinda uhtlaselt tais kausse vms
See olen mina.
Kert
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: puuri suurus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. oktoober 2005, 15:55

Mul on seal puuris kauss, joogitops ja suur maja.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 11. oktoober 2005, 17:59

No ega selle hiigelpuuriga nüüd nii lõbus ka pole. mõtle ise kui kolme meetri pikkust puuri peaks inimene puhastama. Päris nii ka ei ole, et kahe nädala pärast vahetad ja vahepeal võtad nii öelda "pissinurgad" välja. Samuti ei pruugi nad samasse kohta hädasid teha, minu kolmel seal on kõigil erinev koht kuhu pissil käiakse. Samuti on sul puuris juba nädala pärast junnimeri. Neid ju ükshaaval igapäev ei korja? Tahan öelda seda, et suur puur on vajalik kuid suurushullustus ei pruugi ka parim variant olla. Mõtle kas väike laps saaks "kolme meetrise" puuri puhastamisega hakkama? Enda võimete piire tuleb ka arvestada! :P
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 11. oktoober 2005, 18:19

Mingi mõistlik piir on küll, aga näiteks 90 cm pikkust puuri on kindlalt kergem puhastada, kui 60 cm pikkust puuri. Kui päris 3-4 meetriseid puure ei tehta, siis kehtib ikka enamasti reegel, mida suurem seda parem loomale ja kergem koristada.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puur.

PostitusPostitas Misty » 10. detsember 2007, 16:49

Sirvisin seda teemat, aga pilte mina mitte ei näe. :nono: Kas selline puur sobib kahele ruigamile elamiseks - Pilt
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puur.

PostitusPostitas P6ssa » 10. detsember 2007, 16:54

Ei tea kas kahele sobib, aga minu roksul on küll selline puur.
P6ssa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puur.

PostitusPostitas Egle » 10. detsember 2007, 18:11

Misty kirjutas:Sirvisin seda teemat, aga pilte mina mitte ei näe. :nono: Kas selline puur sobib kahele ruigamile elamiseks - http://trade.ferplast.com/fercatal/dep/57049499.jpg

Minu kaks ruigamit elavad sellises ;).
Egle
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 161
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puur.

PostitusPostitas tupsu-baloo » 25. detsember 2007, 12:49

Selline puur sobib kindlasti,sest on näha,et see puur on küülikutele mõeldud ja järelikult sobib see ka meriseale.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puur.

PostitusPostitas nuuu » 11. jaanuar 2008, 14:41

Pilt

Meie notsude puur on alumine.
Mõõdud on:
Pikkus 96cm'
Laius 35 cm.

Selline peaks ju hästi sobima. Piisavalt ruumi kahele meriseapreilile.
Ta võib ju näha kole natuke, aga see lilla värv on kulunud ja ma ei hakka uuesti ka seda värvima kuna see võib loomadele kahjulik olla.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Puuri suurusest

PostitusPostitas Lind1100 » 02. aprill 2008, 20:12

Puur on 57cm*38cm..


Puur on sul kohe kindlasti väike. :mellow:
Suuremas puuris tunneks ta end kindlasti palju paremini.

Ma usun,et 70 cm pikkusest ja 50 cm laiusest peaks ka täiesti piisama ühe põssa jaoks.

See oleks jah enam-vähem kõige minimaalsem suurus, kus ruigamit pidada, aga 70 cm küljepikkusega puure poes justkui ei müüda - siis juba 80x50.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist