Kui vajalik on puur jänesele?

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 23. mai 2010, 13:15

Tere!

Otsin hetkel innukalt omale küülikut ja proovin hetkel võimalikult palju teavet saada tema hooldamisest ja muust vajalikust. Tekkis ka üks küsimus, mis ei tundunud siin üheski teemas olevat:
Kas jänesele on üldse puuri vaja?
Ma ise mõtlesin talle toas ühe suurema nurga eraldada, kus ei ole juhtmeid ega muud ohtlikku. Panna põrandale mingi sobiv kate(ei tea veel, milline oleks hea) ja talle sinna pesa teha. Panna kõik vajalik, ainult, et siis ta ei saa vist ronida eriti, kui ma just mingeid kõrgemaid kohti ei leiuta. Teha nurka väike magamisase.
Kas see oleks küülikule sobiv? :huh:
Ja missugune magamisnurk oleks hea?

Tänud vastajatele! :)
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas Kissu » 23. mai 2010, 15:42

Mina leian, et puur tegelikult ei ole kunagi liiast. Sa ei tea kunagi millise iseloomuga küüliku sa omale saad ja seega võib tekkida vajadus küülikut sulgeda puuri (nt. kui sa kodust ära lähed). Puur on küüliku jaoks selline kindel oma koht ja minu meelest on see tähtis. Isegi kui tal on 24/7 võimalus vabalt ringi joosta, siis on tal see oma nurgakene olemas, kus on turvaline olla. Minul küülikutüruk on pea kogu aeg lahti aga ta vahel armastab oma puuris lösutada ja kui miski hirmutab siis alati põgeneb puuri.

Lisaks on puuris juures loomulikult see mõnus asi, et sinna annab kinnitada heinaküna, niisama heina tuusti ette andes istub ja trambib küülik seal otsas, pissib sinna peale ja see üldiselt ei kõlba peagi enam süüa. Lisaks annab puuri külge veepudelit kinnitada. Igasugused kausid-totsikud lähevad jube ruttu mustaks ja ümber.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 23. mai 2010, 16:34

Tänud vastuse eest.
Peaks siis jah muretsema selle ikka. :) Oleksin äärepealt tasuta saanud ühe, aga helistasin paar tundi liiga hilja. :(
Puurid on kallivõitu, ei ole eriti rahalisi võimalusi seda osta .. uurin ehituspoodidest võresid, ehk saab nendest midagi kokku miksida.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas alina467 » 23. mai 2010, 18:02

Juhe kirjutas:Tere!

Ma ise mõtlesin talle toas ühe suurema nurga eraldada, kus ei ole juhtmeid ega muud ohtlikku. Panna põrandale mingi sobiv kate(ei tea veel, milline oleks hea) ja talle sinna pesa teha. Panna kõik vajalik, ainult, et siis ta ei saa vist ronida eriti, kui ma just mingeid kõrgemaid kohti ei leiuta. Teha nurka väike magamisase.


Üks küsimus tekkis: Kuidas sa mõtlesid küülikut seal nurgas paigal hoida? Et ta ikkagi mööda tuba ei jookseks ja kõike ei näriks? Meie küülik näiteks hüppab pea meetri kõrgusele :-D

Aga muidu jah, puur ei ole vajalik hetkeni, mil avastad, et su jänku närib kõike, pissib igalepoole või teeb jumal teab mida veel :rofl:
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas Kissu » 23. mai 2010, 18:50

Hoia kuulutuste foorumil ja kuulutuste portaalidel (Soov, Buduaar jt.) silma peal. Vahel ikka pakutaks seal puure ja päris odavalt või vahel ka tasuta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas nommi » 23. mai 2010, 22:24

Meil Nommi on mõned korrad näiteks aknalaule karanud ja see peaks üle meetri olema :shock: No nii huvitav koht, et sinna lihtsalt peab pääsema.

Ma pean ka puuri ikka väga vajalikuks asjaks. Oma küülku põhjal võin öelda, et juhtmed ja paljud muud asjad saab ära peita jah, aga mööbel ja seinanurgad, uksepiidad jäävad ja neile lähevad hambad ikka väga hästi taha. Ja seda ka siis, kui ta nö. järelvaleve all jookseb. Ei kjuta ettegi, mis toimuks, kui tal vaba voli oleks. Lisaks eelistab ta puuri magama minna, kui teistest kopp ette saab, see selline oma pesa, kus keegi ei torgi.

Sinu asemel ma jätaks pragu küüliku otsimise pooleli ja leiaks kõigepealt ikka puuri. No see on vajalik ja mis sa siis teed, kui saad omale esmalt küüliku ja puuri ei saa poole aasta jooksul? Usu, su varaline kahju ulatab selleks ajaks tuntavalt puuri hinna. Veel üks koht, kus teinekord odavaid puure liigub on osta.ee, kui vanus lubab kiika ka sinna.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas darkhelen » 23. mai 2010, 22:56

Minul näiteks on mõlemal küülikul oma puur (suur, ligi meetrine) nad ei ole seal kinni kuigi tihti, ainult siis kui meid kodus pole. Kuid samas nad ikka käivad seal ka vabast tahtest- söök-jook on üldjuhul seal ja pissipott ka, mitte et kõik pabulad õigesse kohta jõuaks... Ja sama moodi, kui hirmus on, siis on jooks kas puuri või neil on ka üks "peidukas" toanurk kus nad oma vaba aega veedavad- päevased uinakud ja muidu lösutamised, nurk pole sissetulijale nähtav, nemad aga näevad kogu tuba. Seega minu tupsud on endale kasutusse võtnud nii toanurga kui ka puurid :D
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vajalik on puur jänesele?

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 24. mai 2010, 18:31

Tänud teile asjaliku info eest. Uurin üpris aktiivselt hetkel kuulutusi. Vast leian peagi puuri. Ja veel: ma ei kavatse oma tulevast jänksi nurgas hoida. Teeksin talle aediku moodi koha oma toas. Aga jah, peaks ikka puuri otsima. Selle vajadus on ikka suht suur.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron