Rihmad

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Moonalisa » 14. juuni 2004, 11:33

on jah...mina ostsin ka sellised...väga paha on neid ümber panna...iga kord panen isemoodi...igavene pusimine...õnneks mu Nänu ei rabele... kuna ta mul plehku ei pane, siis jätan ikka kaela juurde ruumi päris palju...
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuni 2004, 15:56

kui keegi veel räägiks, mis selle tillukese rihmajupiga peale hakata, kui jänes otsustab haake teha. Käisin korra väljas jänkuga murul jalutamas. Õde sai kõhutäie naerda kui meie kablutamist vaatas. Jänes maas ja mina kõrval - kolm sammu jooksu..paigalseis..kolm sammu jooksu..paigalseis... :lol:
Kuidas teil see jalutamine välja näeb?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Ettel » 15. juuni 2004, 09:22

Nii näebki välja, nagu sa kirjeldasid :D Müüja ütles kohe, et ärge lootkegi jänesega jalutada nii nagu koeraga :P
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuni 2004, 10:03

Ma ostsin ka küülikute traksid, sellised punased...arvan et samasugused, millest paljud siin ka juttu on teinud. Kuna alles eile käisime vaktsineerimas, siis ei ole veel õue jalutama saanud. Olen proovinud talle neid toas ja nende peale panemine ei valmista meile erilist piina. Kuid kui maha lasen ta siis ta hakkab kiiresti kuhugi suunas jooksma ja hirmust et ta ennast poob lasen rihma lahti. Kindlasti mitte ei taha et sama asi õues juhtuks. Ehk et kas on sellist ohtu et ta endale liiga teeb kui olen just spetsiaalsed küülikute traksid soetanud?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Kessukene » 30. juuni 2004, 11:07

Minu kogemus on selline: kui Kessule toas trakse peale proovisin, oli ka väga pahane, algul jooksis, pärast kössutas ühe koha peal ja oli hästi kuri. Kui aga välja viisime, oli ümbritseva uudistamisega nii ametis, et trakse tähele ei pannud. Ka ei teinud väga kiireid liigutusi, et ei oleks suutnud sammu pidada. Olukord muutus aga siis, kui rihm tema tagumistele käppadele ette jäi ja ma natuke rihma sikutada üritasin. Siis läks täielik paanika lahti hüppas ja kargas nii mis hirmus. Lõpuks pääses lahti ka ja pani tuhat nelja minema. Ajasime teda siis elukaaslasega taga ja tegime naabritele nalja. Lõpuks saime ta lähedal asuva aiamaa pealt kätte. Peale seda pole me enam jalutamas käinud ka temaga. :wink:
Kuigi arvan, et kui rihma hoolega jälgida, et see talle jalgu ei jääks ja rihmast mitte sikutada, siis saaks vast hakkama ka.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuni 2004, 11:55

Ma saan nädala pärast taga õue alles minna, eks siis ei jää muud üle kui lihtsalt proovida, sest see on kindel et tahan et ta ka õues saaks olla - aga aind minu järelvalve all ehk et rihma otsas :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuni 2004, 17:12

Ma käin oma jänkuga nii õues, et lasen tal lihtsalt vabalt joosta (Kas siis panen ainult traksid ümber [Jalutusrihma ei pane] või lasen täitsa lahtiselt joosta)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 30. juuni 2004, 17:50

Mina juhtisin ise samamoodi täna Jessie tähelepanu kõrvale, kui teda kammisin, ega ta ei taha ju muidu paigal olla...aga paar võilille lehte köitsid tähelepanu nii palju, et kamm ei läinud enam üldse korda :P
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. juuli 2004, 15:48

minu jänku tahab ka traxe närida, aga ma ei luba. sa pead jälgima et ta trakse ei näriks! :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku jalutusrihm

PostitusPostitas panzer » 27. juuli 2004, 18:25

minu jänkule ka täitsa meeldivad need traksid. esimest korda traksidega õue minnes oli jänku küll päris ehmunud ja ei julgenud liigutadagi aga nüüd jookseb ilusti ringi ja näksib rohtu :D ja ta nendega päris rahul
muidu ta trakse eriti ei näri ainult siis kui need talle ette kuidagi jäävad
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku jalutusrihm

PostitusPostitas nännukas » 30. juuli 2004, 16:39

meil on lood rihmaga nii, et kui suure pusimise peale selle ümber saab, siis jookseb ringi küll ja ei tee teist nägugi. kuid maksimaalselt 15 minutiga on jalutajal käes rihm, kuid keda pole on jänkuke... tal on nimelt harukordne võime end traksidest kibekiirelt vabastada. nii et kokkuvõtlikult võib öelda, et ega need just mingid lemmikasjad meile jänksile ei ole... :)
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 30. juuli 2004, 17:07

Mul on jälle nii, et ta laseb panna endale ilusasti traksid peale, aga kui paned maha, et hakkaks ringi jooksma, seisab paigal ja kui teebki ühe hüppe siis vahib mind ja on sellise näoga, et mis asja sa mulle siis järgi jooksed. Nii et talle ei meeldi üldse jalutusrihmad=).
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2004, 12:21

Minu jänkule ei meeldi see rihmapanemine eriti. Algul oli ta nii sygavalt solvunud,kui ta sylle võeti ja mingid traxid kylge pandi. Nyyd on ta sellega harjunud kuid jalutamine käib ikka nii, et jänku kyll rihma otsas, kuid mina pean talle sellega järel lippama...mitte vastupidi, sest siis ei saa väike Täpu yldse aru, et mis toimub, miks ta ei saa joosta paremale,kui mina lähen vasakule :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 10. august 2004, 11:01

meie Nänu on täitsa rahul oma tranksidega, kuna ta siis teab, et nüüd minnakse õue :D ja see talle väga meeldib :P
õues on ta tavaliselt suht rahulik ja eriti ei sikuta ja trakse ei näri ja nendest lahti ka ei saa...niiet sellega on meie peres kõik ok :)
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2004, 19:43

meie jänks on traksidega suht rahul kuid trakside panemine talle eriti ei meeldi ,sest peale trakside panekut oli ta päris vihane ja solvund kuid nüüd on ta juba sellega harjunud ja traksidega jalutamas meeldib tal ka käia :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. november 2004, 10:07

Panin oma küülikule kohe kui ta koju olin toonud kassi traksid peale. Ta on nendega täitsa harjunud ja me mõlemad eelistame kassitrakse küülikitraksidele. Nailonist rihma närib küülik aga kähku läbi ja selle vastu soovitan osta kas nahast traksid koos nahast rihmaga ,või koguni väikestele koertele mõeldud jalutusrihma millel üks ots on peenikesest ketist. Hammaste pärast ma eriti ei kardaks sest seda ta ei tahagi niiväga närida. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 26. november 2004, 20:45

Minu Trinyl on ka kassi traksid, päris hästi saame hakkama nende peale panemisega. Selle jalutamisega on nii, et jänes jookseb ees ja mina järgi. Suvilas olles tegime nii kohe kaks ringi järjest majale peale. :lol:
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Olari » 04. detsember 2004, 11:12

Me ostsime ka oma Nahkjalale traksid ja juba kujutasime ette kuidas õues Nahkjalaga jalutame aga tee või tina meie neid talle peale/ümber ei saanud , lont rabeles nagu surm ajaks taga , nüüd vedelevad traksid riiulis ja seisavad kasutult :(
Ehk saaks mõned õpetussõnad kuidas neid kuramuse trakse peale saada.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Jänkumamma » 06. detsember 2004, 16:05

...kahe mehega (üks hoiab jänkut ühe käega pepu alt ja teise käega toetab esikäppi) ja meelitussõnadega, sekka mõni jänkupoolne siputus ka. :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. veebruar 2005, 20:41

küülikutele müüakse loomapoodides ka spetsaalseid jalutusrihmasid.
_________________________________________
jänesed ruulivad
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 11. veebruar 2005, 16:44

Meie kasutame ka trakse, eriti Maiale. Mõnikord panen Maiale traksid selga, kui ta kodus väga üleannetuks muutub. Siis nagu kergem teda kontrollida ja ise ka muutub kuidagi kergemini taltsutavaks. :D
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas karin. » 21. märts 2005, 18:23

Olari kirjutas:Me ostsime ka oma Nahkjalale traksid ja juba kujutasime ette kuidas õues Nahkjalaga jalutame aga tee või tina meie neid talle peale/ümber ei saanud , lont rabeles nagu surm ajaks taga , nüüd vedelevad traksid riiulis ja seisavad kasutult :(
Ehk saaks mõned õpetussõnad kuidas neid kuramuse trakse peale saada.

täpselt sama lugu :(
ma ostsin ka need punased küüliku traksid ma saan kõik aru kuidas neid panna(vist) jne. aga kui tuleb see koht vata kus tuleb need tagumiste jalgade alt läbi saab ja ma hakkan ta tagumisis jalgu tõstma siis ta jookseb kohe voodi alla ja hakkab trakse närima(kuigi ta pole neid weel läbi närinud) ja sipleb neis lahti ja ma hakkan jälle otsast peale nii et ma ei saa talle neid ümbergi ja kui lõpuks ümber saan siis vaevalt sellest "jalutamisestki" midagi välja tuleb :o
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. märts 2005, 11:31

Karin, aga järsku õnnestuks jänkule trakside pealepanek paremini, kui sa paneksid neid jänku nina poolt alates?
Kas Su jänku traksid on sellised, millel on väike rändav metallrõngas küljes ja jänku keha ümber minev osa moodustab number 8?
Kui jah, siis kujuta ette, et 8 alt tuleb see rihm, mis ühendab jalutuskäigu ajal Sinu kätt jänku traksidega. Tee sedasi:
1. Sikuta väike metallrõngas nii ülesse, et nr. 8 ülemine ring jääb väga väike ja alumine väga suur.
2. Nüüd pane nr. 8 suur alumine osa jänkule ümber ja jälgi, et jalutusrihma osa jääks jänku seljale ning metallrõngas jänku kõhupoolele.
3. Sikuta metallrõngas uuesti allapoole, nii et nr. 8 alumine paun oleks jänku kõhu ümber, aga ei oleks liiga pingul.
4. Nr. 8 ülemine osa tuleks panna jänku kaela ümber, nii et metallrõngake jääks jänku esikäppade vahele.
Kui jänku väga siputama hakkab, siis süga teda veidi kõrvade tagant. Kui ta ka siis ei jäta siputamist, siis võta traksid ära ja pea natuke vahet.
Kui Sa hakkad trakse jänkule peale panema, siis on vähemalt esialgu parem, kui teeksid seda kellegagi koos, sest jänku ei saa täpselt aru, mis temaga tehakse ja ta hakkab siputama. Võibolla kutsud oma ema appi - kaks pead on ikka kaks pead ja neli kätt on ikka neli kätt...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux » 22. märts 2005, 12:14

mul on ka need 8-traksid. nendega saab hästi hakkama. olen 1 kord temaga käinud traksis väljas ja siis hakkas ta puu all urgu kaevama. kahjuks pidin augu täis ajama sest ega ma siin üksi ela ( ma elan korterelamus, mille ümber on aed)
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

traksid

PostitusPostitas karvatuust » 07. juuni 2005, 13:09

mul tekkis küsimus, et kas küülikut oleks (ajutiselt muidugi) võimalik pidada ka lihtsalt traksides? enamus ajast on küülik ju ikkagi lahtiselt. ma mõtlen, et kui oleks olemas ka aluspanu, hein, mingi majake jne.. :?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: traksid

PostitusPostitas Jänkumamma » 07. juuni 2005, 14:48

Kas Sa pead silmas midagi stiilis "ketijänes"?
Kui ajuti on "ajuti", ma pean silmas ajaliselt: 10 minutit, 1 tund, mitu tundi, mitu päeva...?
Ma arvan, et Su jänkul pole midagi selle vastu, kui teda tunnikeseks kuskile puhtasse rahulikku rohelusse, traksid peal, jalutama viiakse, aga ketijänes ta vast küll olla ei tahaks.
Lisaks kipun arvama, et üksi olles lahendab ta ketis olemise probleemi väga lihtsalt: närib traksid läbi (usun, et sul on tavalised poes müüdavad paeladest tehtud traksid).
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: traksid

PostitusPostitas Mio » 07. juuni 2005, 19:51

Niisamuti nagu koer ei taha istuda ketis, ei taha ka küülik traksid seljas ei toas ega õues pikemat aega istuda. Ja nagu Lontumamma mainis, pead vist raudtraksid muretsema, et küülik ennast neist vabaks ei näriks. :twisted:
Minu meelest pole idee kuigi hea.... Aga küsida võib ju alati. Mõtlemine ju olemasolemise tunnus. Cogito, ergo sum. :wink:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: traksid

PostitusPostitas karvatuust » 08. juuni 2005, 18:16

vot asi ongi selles, et polegi ostnud trakse, aga jänku on koju peagi tulemas. praeguse seisuga ei ole enam vaja mingeid imenikerdusi hakata välja punnitama, puur on olemas :)
kusjuures kunagi külastasin üht tuttavat, kellel oli jänku pidevalt rihmaga uksenupu küljes :o
kas küülik muidu on öösel puuris kinni, või müttabki koguaeg niisama ringi? pahandust ei tee ülearu?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: traksid

PostitusPostitas nännukas » 08. juuni 2005, 18:50

karvatuust kirjutas:kas küülik muidu on öösel puuris kinni, või müttabki koguaeg niisama ringi? pahandust ei tee ülearu?

eks see olene kõik sellest, kuidas teda kasvatatud on... kui on ikka harjunud lahtiselt elama, siis võib vabalt ka öösel "ringi mütata". pahanduse ülearusus sõltub ka taluvuspiiridest. usun et iga loom teeb mingil määral pahandust, eriti noorena. kui palju on palju, on iga omaniku enda otsustada.
enamik inimesi paneb vist ikka ööseks puuri oma küülikud.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 08. juuni 2005, 21:48

Traksid jah... ilus mõte iseenesest. Et las kalpsab paela otsas ringi ja naudib rohelust ning värsket õhku. Mul oli ka selline unistus, kui Tillu veel väike oli. Ostsin traksid, Tillu neist rõõmu ei paistnud tundvat. Trakside elueaks sai ehk veerand tundi, sest kui Tillu nendega puurist välja põrandale sai tõstetud, et proovi nüüd oma piiratud vabadust (traksid sai puuris selga pandud, muidu oleks see võimatu olnud), siis hammustas ta rihma lihtsalt üheainsa hammustusega läbi. Järgmised kaks aastat pole me trakse enam jutuks võtnud. Võib-olla mõnele jänkule traksid meeldivad, aga sõltub vist ikka jänesisiksuse iseloomust ka.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron