Postitatud: 17. juuni 2010, 01:01
Postitas Kissu
Mina ütleksin, et see oleneb paljusgi loomast ja olukorrast. Loomast selles mõttes, et kui sõltuv ta oma kaaslasest on ja kui kiirelt tal stress tekkida võib vms. Olukorrast selles mõttes, et kui pikk tee on loomakliinikusse ja kas tema haigusseisund võimaldab teise looma üldse kaasa võtta vms.

Mina niisama ei vea teist looma arsti juurde kaasa üldiselt. Vahel olen võtnud, kui on vaja mõni teine loomake ka lasta üle kontrollida aga ilma põhjuseta ei ole võtnud. Minul kulub arstil käimiseks üldiselt tunnike umbes ja selle ajaga ei teki nii suurt igatsust ja stressi. Lisaks leian, et ühe haigus ei ole põhjus teisele loomale selle reisiga stressi tekitada. Sina oled ju loomakesel olemas selle käigu ajal, sina rahustad teda ja lohutad teda. Loomaarstil pead sa ikkagi pühenduma probleemsele loomale ja mitte tegelema 101 muu asjaga (nt. teise looma taltsutamisega samal ajal), muidu võib jääda raviskeem kuulamata või mõni ravim kahe silma vahele.

Probleemi sellest tõenäoliselt ei teki, kuigi loomaarstidel ei ole aega imetleda suvalisi loomi. Enamasti on neil suhteliselt tihe graafik (minu loomaarstil ootab tavaliselt juba 2-3 inimest järjekorras, kuni minuga tegeletakse) ja seega hindavad nad kiiremini ja lihtsamalt asjaajamist. Teine loom enamasti komplitseerib asju, eriti kui tegu on vähegi aktiivsema loomaga.