Postitatud: 09. juuli 2012, 23:58
Postitas väike kuradike
Albinofurets, palun ära räägi kaasa teemades millest sa vähe või mitte midagi ei tea. Tuhkru nohu ei ole enamasti midagi eluohtlikku, nagu ka Salajane mainis. Isegi kui sa arvad, et sul on mingi ettekujutus tuhkrute tervist puudutavates asjades, siis ei pea alati oma teadmisi jagama, selleks on targemad inimesed kes on tuhkrute ja nende haigustega rohkem tuttavad.

Tuhkru puhul on lühiajaline nohu enamasti seotud sellega, et ta on käinud tolmuses kohas nuuskimas, või on mingi lõhn tema nina ärritanud. Samas, kui ta seda mitmel päeval teeb, siis võib ta ka mitmel päeval tatistada ja aevastada, ja pererahvas võib ekslikult arvata et tegemist nohuga. Pikemaajalisem nohu on ilmselt seotud sellega, et loom on kellegi pereliikme külmetuse külge saanud, või on keegi koju pisikud toonud.

Niikaua kuni loom on mänguline, sööb ja joob nii nagu alati, ei ole vaja väikesest nohust ennast heidutada lasta. Külmetused lähevad tuhkrutel, nagu ka inimestel üle umbes nädalaga.
Kui tuhkru käitumises esineb muudatusi, siis on küll põhjust võtta ette visiit arsti juurde. Seda tasuks teha ka siis, kui nohu/aevastamine kestab tunduvalt üle nädala. Samuti ka siis, kui tegemist on nähtavalt tõeliselt tugeva nohuga(näiteks ninale moodustub tatikiht või -korp). Kuid isegi siis ei ole see ilmselt eluohtlik.

Mina isiklikult olen oma loomadega minimaalselt arsti juures käinud. Ehk siis, järginud reeglit - kui loom mängib, joob ja sööb nagu tavaliselt, siis tõenäoliselt ei ole tema tervisel väga midagi viga. Kui käitumises ilmneb muudatusi, siis võib olla põhjust arstile minekuks. Üldiselt ei poolda ma ei inimeste, ega loomade pidevat ravi ravimitega. Aga eks see jääb iga loomaomaniku otsustada. Loomulikult on arsti juurde minek kindlam :happy: