Postitatud: 02. veebruar 2011, 11:26
Postitas Heleri
Tuhkrul ongi topeltkihvad, kui hambad vahetuvad, neid ei tõmmata välja, need tulevad ise ära. TUhkrul ei vahetu kunagi kihvad niimoodi et eelmine kukub ära ja siis tuleb uus asemele, enemasti uus hammas puksib vana hamba minema. Oled Sa kindel et tuhkur 3-kuune on? Enamasti on neil topeltkihvad vanuses 7-9 nädalat ja hiljem on juba hambad vahetunud. Kuigi olen kuulnud et osadel venemaa päritolu isastel võivad hambad ka hiljem vahetuda. Ise ei tahaks uskuda.

Hambakivi vastu soovitan nt mäned korrad nädalas tuhkrule toorest anda, koos kondiga siis. Kõige efektiivsemad on kanakaelad, aga igasugune suure tüki nätsutamine teeb head tööd, nt südamed, pugud, mis on väga vintsked ja nõuavad närimist.
Kui hambakivi on juba tekkinud ja kondi närimisega seda kivi kildudena lahti ei löö mingi ajaga, siis tuleb kindlasti minan arsti juurde seda eemaldama. Tugev hambakivi põhjustab igemepõletikku, seetõttu võib tuhkrul olla valus süüa jne.

Vana tuhkru hambad kuluvadki mingi hetk teistsuguseks. Tikril on ka imelikud hambad oma vanuse tõttu, samuti võib muutuda hammaste värvus, nt kollakamaks. See ei ole kivi ja seda eemaldada ei saa.