Postitatud: 19. mai 2010, 13:09
Postitas Kissu
Mina segan oma rottide kuivtoidu sisse ka koerakrõbinaid. Viimasel ajal on aga üha enam juttu sellest, kuidas tuleks piirata rottide toidus sisalduvat proteiinide hulka. Olen läbi vaadanud pea kõik loomapoodides leiduvad koera ja kassikrõbinad ning kõige väiksem proteiinisisaldus, mis ma üldse leidsin oli 19% enamus toite on 23% ja üles poole. Vaatasime koos loomaarstiga üle ka loomakliinikus müüdavad toidud ja seal on see seis sama masendav.

Mõned kuud tagasi hakkas Reks (mu koerake) saama spetsiaalselt neerude ja südame töö toetamiseks mõeldud toitu. Avastasin oma suureks üllatuseks, et see sisaldab vaid 13,5% proteiine. Seega olen viimasel ajal sama toitu ka oma rottidele andnud ja see maitseb neile päris hästi. Seega julgeks seda toitu soovitada.

Toidust endast siis:

Pilt
Allikas: http://www.dimela.ee


SPECIFIC CKD Kidney Support
Kroonilise neeru-, maksa- ja südamepuudulikkusega koertele.
Koertele, kellel on uraatidest, oksalaatidest või tsüstiinidest põiekivid.
Vähese, kuid eriti kvaliteetse valgu sisaldusega toidud, mille mineraalide sisaldus on eriliselt tasakaalustatud. See kombinatsioon vähendab neerupuudulikkuse sümptome ja leevendab vedelikupeetusega seonduvaid probleeme südame-, neeru- ja maksapuudulikkuse all kannatavatel koertel. Muudab uriini kergelt aluseliseks. Sisaldab rohkelt oomega-3 rasvhappeid, mis aitavad aeglustada neerupuudulikkuse süvenemist ja pidurdavad kõhnumist südamehaiguste all kannatavatel koertel.
Allikas: http://www.dimela.ee

Koostis: teraviljad, õlid ja rasvad, taimse valgu ekstraktid, mineraalained, muna ja munasaadused, liha ja loomsed saadused, kala ja kalasaadused, taimsed saadused, trikaaliomtsitraat, tauriin, vitamiinid ja mineraalained, metioniin, L-karnitiin. Ei sisalda värvi- ega lõhna- ja maitseaineid. Antioksüdantidega EÜ lisandid.

Keskmine analüütiline koostis: valk 13,5% (allikas: kartulivalk, munad, hüdrolüüsitud seavalk, kala), rasv 16,9%, kiud 1,8%, tuhk 3,9%, kaltsium 0,36%, fosfor 0.25%, kaalium 1,17%, naatrium 0,13%, magneesium 0,063%, linoolhape 2,6%, oomega-3 rasvhapped 2,1%, (EPA 0,61%, DHA 0,9%). Kilo kohta lisatud A-vitamiin 5420 RÜ, D3-vitamiin 540 RÜ, E-vitamiin 540mg, vask 3,6 mg (sellest 1,6mg vasksulfaadina). Hästiseeduvad süsivesikud: ekstrudeeritud maisitärklis, nisu ja riis.

Allikas: toote pakend.

Toit ise on suhteliselt kallis küll, mina ostsin 79eek/kilo ja pakend on 2,5 kilone.

Müüakse seda ainult loomakliinikutes, täpsemalt edasimüüjate kohta leiab info siit!