Postitatud: 07. juuli 2005, 16:55
Postitas Endised kasutajad
Noh. Nii see siis juhtus, et pailaps Bibi, kes ei närinud ei riideid ei juhtmeid, hakkas juhtmeid närima. Esimene ohver oli mobiililaadija, mille korda tegin. Nüüd mõned hetked tagasi näriti klaviatuuri juhe peaaegu silme all läbi. Bibile meeldib olla arvutilaual monitori taga, kus on natuke ruumi, kus ta teinekord tukastab. Sealt jooksevad ka peale vahelduvvoolulise monitori toitejuhtme ka klaviatuur ja hiire juhe. Trükkisin ja trükksin, ning siis enam ei trükkinud.
Mure kohe, et mis nüüd edasi? Kui poole minutiga tehakse puhas töö, siis ei saa enam üldse kindel olla, kas kõlarite juhtmed turvalised on, mis mööda põrandat lähevad. Neis jookseb tore vahelduvvool. Ma kuigihästi ei taha uskuda, et rotid nii rumalad on, et vahelduvvoolu kallale lähevad, kuid mine hulle tea.
Natuke kurb lugu. Kogu asi hakkas pihta, kui usaldasin ta paariks päevaks koju üksinda, kui ise tööl olen. Teise päeva lõpus avastasin katkise laadija.
Aga nagu ma aru saan, siin muu peale valvsa silma ja kaablite/juhtmete mähkimine ei aita.
EDIT: Proovisin natuke õpetada rotut.Panin katkise klaviatuuri põrandale ja panin teda juhtme juurde jooksma. Kui närima tahtis hakata tegin plaksu ja piiksatasin. Tegin päris mitu head korda, kuni juhtus nii, et kui ta juhtmete juurde tõstsin, siis hüppas ja jooksis nende juurest minema. Harjutan edasi ja annan teada, kuidas läheb...
EDIT2: .. ja umbes sellel ajal, kui kirjutasin, tehti vanale laadijale ära. Päris tapatalgud.. Huvitav, kas mingi aine puudus? Süüa saab hästi ja erinevaid asju.