Postitatud: 20. september 2013, 16:25
Postitas Kissu
Üldiselt oleme harjunud pidama seda käitumist normaalseks küülikute ja merisigade puhul, kuid tuleb välja, et see on ka normaalne osa roti seedimissüsteemist. Tegu ei ole konkreetse aine puudusega!

Rotid väljutavad kahte tüüpi väljaheiteid (sarnaselt küülikutele) üks neist on vedelam ning teine tahkem. Vedelam väljaheide tavaliselt kleepub päraku juurde ning süüakse sealt otse, seega võib omanik pidada seda pigem puhastamiseks. Omanik enamasti ei märka sellist väljaheidet puuris ja seega ei teagi selle olemasolust. Arvatakse, et see vedelama väljaheite söömine muudab roti seedimise aeglasemaks ning seega tõhusamaks ning söödust kätte saadav toitainete hulk suureneb.

Normaalse ja tasakaalustatud toitumisega rott sööb umbes 0-11% oma enda või puurikaaslaste väljaheidetest, vastavalt vajadusele. Tiinus ja mõnede ainete nagu tiamiin ja pantoteenhape (thiamin and pantothenic acid) puudus võib suurendada seda käitumist. Kui takistada rotil oma väljaheidete söömist võib tal tekkida K-vitamiini, B-vitamiini, biotiini (biotin) ja teiste vitamiinide puudus. See võib omakorda viia kasvu kängumisele.

Allikas: Rat Guide: Coprophagy