Postitatud: 13. juuni 2010, 13:18
Postitas taanka
Paar päeva tagasi sai minust õnnelik kahe kaeluspapagoi omanik.
Olen mõnda aega otsinud oma linnukestele juurde pisut suuremat lindu ja hopp üks päev kuulutusi sirvimas nägin ,et pakutakse kaeluspapagoid ja üleeile õhtul olid nad juba mul kodus .
Linnukeste vanust ei oska täpselt öelda,elasid nad ühes kontoris ,arvatavasti olid " iluks " 3aastat ( kui vanalt said ostetud ei osatud öelda),äraandja sõnul vabadust selle aja jooksul pole nad saanud ja inimesed pole nendega otseselt tegelenud,ainult söögi ja joogi korraldamine.Ei saa öelda,et linnukesed olid kohutavas seisus,kuid miskit nende juures oli puudu ja just see mis oli puudu parandas dušš.Tean,et linnule peab andma kohanemisaega,aga tundisn ,et pean neid loputama ja millisteks kaunitariteks nad siis muutusid..ei leia lihtsalt sõnu. Kuna linnud polevat kunagi lennata saanud,siis tulles ei suutnud nad tõesti seda suurt teha,aga suureks imestusek,peale pesu jargmine päev nad lendasid..seda võib tõesti juba lennuks nimetada!
Mis on väga huvitav ,et pole nad inimese käel 3a. jooksul olnud ( pole üritatud seda teha) ,aga miskit paneb kahtlema :hmmh: üks nendest tegi seda ja üsna ruttu,astus nii uhkelt peale , õnnest pidin lakke hüppama.Teine oli küll kuri mu peale, tegi varese häält, aga saime ka tema käele.Rohkem ei häiri neid ja võimaldan suuremas osas rahu.Eile jätsin nende puuri(ajutise) lahti,tüdrukud tulid sealt välja ,lendasid kõrgele kapile, lahkusin toast mõneks ajaks ja panin lauale nende toidu,tagasi tulles olid kaunitarid lauapeal söömas .Varese häälega neiu otsustas üsna varsti põgeneda kaugemale,aga teine ei teinud minust väljagi ja jätkas söömist. Kui hakkas hämaraks minema,siis neiud otsustasid ise puuri minna magama :shock: ja ma kohe mitte ei saa aru..mulle tundub,et linnud on ikka saanud vabadust,või siis on nad väga targad? Tarkuses ma muidugi ei kahtle ,lugesin ,et nad on vägagi vinged ja truud linnud ja selleks ,et nende usaldust võita võtab mega palju aega(see muidugi kehtib iga linnu kohta),kuid kõik see .... ei oska enam midagi arvata :-D
Täna mõtlesin,et koos puuriga viin teiste juurde tuppa,et kõik linnud näeks teineteist , oh seda nümfide uudishimu ... kõik tormasid vaatama ... neiud samuti muutusid veidi rohkem liikuvamaks ja üsna varsti kuulsin kaelupapagoi häält.. see oli võimas, nii võimas,et nümfi häälega ei anna võrreldagi ! Internetis ei leidnud infot kas nii emased kui ka isesaed laulavad?
Niipalju sain teada ,et isased pidid väga meeldivalt emastele laulma.Kellel on isased võiks rääkida...

ja mõned pildid muidugi ka:

Pilt

Pilt

Pilt