Postitatud: 16. november 2008, 21:28
Postitas SaluKat
Tere. Räägin teile siis oma viirpapagoidest, keda mul hetkel alles 1. Olen kasvatanud viirpapagoisid mitu, mitu head aastat. Umbes 8 aastat. Minu esimesteks viirpapagoideks olid Tuti ja Fruty. Nende nimed valis minu ema. Alguses olid nad arglikud, kuid ajapikku muutusid aina julgemaks. Kui läksin kooli, hakkasin nendega rohkem tegelema, kuid kahjuks olin väike ja loll ning tegin neile vahest haiget. Minu suurimaks veaks oli see, et ma pigistasin neid. See oli kindlasti väga valus. Kahetsen seda väga. Nüüd olen õnneks suurem ja targem ning tean, et linnud ja loomad on õrnad. Paar aastat tagasi, 2006a., suri minu emane viiru Tuti. Ta suri muna munemise pärast. Muna ei tulnud välja vaid jäi kinni. Terve tagumiku alune oli "sitane" . Ta lamad puuri põrandal ning ma olin üliõnnetu. Avastasin selle öösel, kui magama läksin. Läksin tekki peale panema ning nägin, et viirud on maas. Jooksin väiksesse tuppa, väga hullult nuttes. Vanaema küsis, mis on ning ütlesin, et Tuti sureb ära. Panime ta pappkarpi ning istusime tema juures. Me ei saanud ju midagi teha. Ma oleks loomaarstile helistanud, kuid vanaema ei lubanud. Mu ema rahustas teda. Ma tegin Tutile õrna musi ning ta surigi. Matsime ta oma aeda elupuu alla. Nutsin veel kaua, kaua.

Vahepeal oli Fruty üksi väga sõbralikuks hakanud. Oli meie sõber, käis meie jures, istus peas, näpul, arvuti peal, õal ja igal pool. Kuid otsustasin talle sõbra osta. Loobusin kõigest sellest toredast, et tal suvi igav poleks, sest suvel ma kodus pole. Olen maal.

Nüüd paar kuud tagasi, Augustis, suri ka Fruty. Minu kulla kallis tilluke linnuke, keda armastasin ülekõige. Matsime ta Tuti juurde elupuu alla. Kevadel kavatsen nende hauale lilled kasvatada.

Kuid Tibu, see uus linnuke, kes peale Fruty surma alles jäi oli kohe alguses väga arg. Ta tundus olevat vanem lind, sets ta vahanahk oli pruun ning üpris suur. Tibul puudud üks varbaküüs. Nüüd on ta natuke julgemaks muutunud, kuid mitte nii, nagu oli Fruty. Kui ma kunagi raha saan, siis ostan uue puuri, sest vana hakkab lagunema ning kavatsen ka paar sõpra talle osta. Siis saan puuri oma tuppa viia, sest praegu on see köögis.

Minu lindude kodulehekülg on: www.freewebs.com/kataviirukad
Hetkel pole see väga sisukas.