Postitatud: 23. november 2009, 15:52
Postitas tibutera
Räägiks Nukiga sellest naisest, kelle käest ma 1. kuuse tibu ostsin. Sellel naisel oli 2 viirupaari, 1 amadiinipaar ja mingisugune suurem pappagoi, keda ma ei raatsinud lähemalt uurima hakata. Kutsusin teda aretajaks kuna eesti keel pole mu emakeel ja ei osanud talle teist nime panna. Kipun arvana, et sellist asja nagu "paljundaja" kasutatakse siin foorumis pigem sõimusõna kontekstist ja tollel hetkel see mulle ka nagu südame järgi ei olnud.

Räägin siis nn " paljundajast". Puurid olid kõik puhatad, linnud kõik ilusad ja aktiivsed. Oli näha, et inimene armastab oma linnukesi ja ei müü tibusid mitte raha pärast vaid selle pärast, et ei saa nad kõik omale jätta. Kui tibule järele läksin siis oli pesakond omaette puuris ja askeldas toidukausi kallal. Mina ei näe siin mitte midagi kriminaalset. Kuna tibud nägid terved ja rõõmsameelsed välja ja olid ka juba iseseisva toidu peal, siis ma ei hakkanud pärima, millal see 1 kuu täpselt kukkus, äkki nad olid juba 1 kuu ja 1 või 2 nädalat sinna lisaks. Mul on olnud viirukeid alates 3.eluaastast, kuid kõik linnud on olnud ostetud poest ja ühekaupa, tibudega ma otseselt kokku puutunud ei ole, selle pärast ma uurisingi, et kas on vaja nii pisikese jaoks toetuseks eraldi mingit menüüd. Tagantjärgi mõeldes, tibu oli stressis sellest, et oli äkkiliselt 6-e liikmelisest perekonnast sattunud omaette puuri, sellest ta sinna kaussi pugeski.

Ja ausalt öeldes, ma ei olnud mitte tepski paanikas uue linnu pärast, kirjutades foorumisse tahatsin lihtsalt linnule võibolla midagi rohkemat pakkuda, kui olen nendele senimaani andnud.

Ülesse jäi ikkagi küsimus, kuidas kutsuda inimest, kellel on lihtsalt linnupaarike, kes muneb mune? Nad ei ole aretajad, nad ei ole ka kasvatajad, ega ka paljundajad.... kes nad on??