Postitatud: 21. november 2009, 20:43
Postitas amadiin
Mina suhtungi juba asjasse positiivselt :-D
Poe avamine paar kuud tagasi, on kindlasti positiivne nähtus, 150 poes ja 150 kodus, seoses sellega on kindlasti võimalik luua neile teistele 150 nüüd paremad tingimused kodus.
Kuigi seekord jääb arusaamatuks keda sa selle kasutajanime all esindad, kas ennast või poodi.
Ja nagu sa väidad, kes käis külas 4.a, kes aasta tagasi, siis loodan, et nüüd saavad kõik vaid positiivseid muljeid.
Usun, et halvemaks ei saa meil loomapidamisolukord enam minna, sest aastaid tagasi ei olnud loomakaitse seltsi, kes oleks poodides kontrollinud loomade-lindude haruldust ja nende hoidmis tingimusi. Praegu on asjad ikka tõesti paremuse poole liikunud.
Standard, tõug, praakima välja järglased, kellel on nõrk rüht- jumal küll, mida see veel tähendab ?
Tooks siin näitena välja koeraaretuse, mis on siiski eestis juba päris arvestatav, keegi ei pane kutsikat magama kui vastavalt tõule ei ole tal värv, kõrvade hoiak ja palju muid kriteeriume, normis, need koerad müüakse edasi lemmikuteks odavamalt ja ei lubata ka aretuses neid kasutada.
Sama peaks olema ka lindudega, et seletataks inimesele probleemi ja keelataks kasutada aretuses, aga lemmikuna ei keela neid keegi pidada.
Looduses kui on probleeme, teeb loodus ise omad valikud, nõrgad ei jää ellu, aga tubaste puhul me poputame-toidame-ravime ka need nõrgad elujõulisteks.
Ida-Emilia teadmistes ja kogemustes nümfide vallas mina ei kahtle, kuulsin temast esimest korda 3.a tagasi, siis räägiti temast nii siinpool kui ka soome kasvatajate poolt vaid positiivset ja kindlasti on ennast lihtsam täiendada kui omad vaid ühte liiki sulelisi, kellele pühendad kogu oma aja. Ja vanus kui ta on 21.a näitab vaid, et ta on täiskasvanu ja teab juba mida räägib.
Soome kasvatajad peab tunnistama väärivad kasvatajaks nimetamist, sest olen ise neilt palju abi saanud küsimustes, millele ei oska meie inimesed midagi kosta.

Poola-tsehhi kasvandusi ei saa meie omadega võrrelda, aga jah tuttav käis ja pildistas, see on tõesti jube ja kahjuks tuli tookord ka suurem partii erinevaid linde ka eestisse. Toodi nn. uut verd oma kasvandustesse.

Seda näinuna ei tahagi enam osta nö. välismaist lindu poodidest-just sealt võib saada geneetilise defektiga linnu.
Mina isiklikult ei pelga esimesena geneetilist defekti kui seda, et need linnud ei läbi mingit karantiini vaid lähevad nii poodidesse kui ka inimestele ja siin mängib tõesti rolli vaid antud ostja teadlikkus kuidas viia läbi karantiin ja millist parasiitide tõrjet profilaktiliselt läbi viia.
Siinsed juhtumid nagu reostatud terad, selleni langevad tõesti väga väiklased inimesed, ühe eest sa mind hoiatasid, et ei jätaks teda üksi oma lindlasse, sellest suust tuli tõesti pärleid, ma paar kuud jälgisin seda tsirkust ja siis mulle tõesti aitas.
Mina soovitan asja kohtusse anda, mille lahendit ootan huviga.
Asju mida arutada, soov muuta oleks palju, alates siinsete lindude rõngastamisest kuni ka selleni välja, et nagu on kohustus koeri vaksineerida, oleks ka linnumaailmas mingid kohustuslikud visiidid aastas linnuomanikel viia linnuväljaheitest proov kontrollimiseks loomaarstile. Võiks pikalt jätkata, aga mis see annab?
Kes on ärritatud hingaku rahulikult sisse-välja ja mõelgu, et varsti kuulutatakse välja jõulurahu-ilus aeg, oleks vaid lumi maas :-D