Postitatud: 20. november 2009, 21:48
Postitas 38 papagoid
Loen ja imestan , politsei koju käima. 300 lindu ühes korteris- Lemmikus oli ju ometi kirjas 150 kodus. sama palju poes.
Haruldane lind- aretaja tee DNA test- see haruldane lind tähendab ju haruldane liik Eesti tingimustes. Värvimutatsioone on kindlasti ka vähemesinevaid ehk siis haruldasi, seda ei saa ka eitada, kuid selle tõestuseks teste teha?
Standard, tõug, praakima välja järglased, kellel on nõrk rüht- jumal küll, mida see veel tähendab ? Ja kuidas siis ja millal hävitada linnupoeg , kes seisab nn nõrga rühiga? Kust on selline asi üldse võetud? Ja kus on inimesel julmust sellist asja väita?
Esitan siis ka oma nägemuse tootjast ja kasvatajast.
Olen näinud tootmist- kasvandusi, kus on meeletult linde, keda peetakse ruumides, kus nad valimatult paarituvad, tihti lähisuguluses olevate kaaslastega ja müügiks püütakse kinni lihtsalt võrgutäite kaupa linde . Väiksemad linnud on pisikestes puurides , mida on sadu ja paari pannakse lihtsalt isane ja emane- kes teab siin kellegi sugupuud. Näinud hulgimüüki, kus kastide viisi ahtates tingimustes virelevaid sadu linde, Puure 300-500 linnuga,kokku tuhandeid , nagu pesu nööril tihedalt koos. See on tootmine. Seda näinuna ei tahagi enam osta nö. välismaist lindu poodidest-just sealt võib saada geneetilise defektiga linnu.
Näinud olen ka kasvandusi, kus on lindudel paari kaupa sise- ja välispuurid ja järglasi saavad nii aarad, kui jakod, kakaduud. Maas on marmorplaadid ja kõikjal ülim puhtus. Citesi kuuluvad linnud saavad kaasa paberid- see on kasvandus.
Mis on siis minul? Keegi ülalkirjutanutest ei ole meil käinud kes aasta- kes 4, kes üldse mitte. Üks nendest tõi mu lindudele , nagu hiljem selgus, reostatud teri ja seda mitte heade kavatsustega. See on fakt ja tõestatav. Väita seda, mis-kes, kuidas on mul kodus praegu .....
Mul on kodus 30 liiki linde. Väga palju elab vabalt toas, pesitsevad linnud on puurides. Olen samuti lugenud arvukalt materjale lindudest, kuid mul on midagi sellist, mida kellelgi teisel vähemalt Eestis ei ole- kogemus ja hulgaliselt tähelepanekuid kooselust sadade erinevate lindudega üle 30-st liigist. Iga lind on unikaalne, eri liikide kooselu jälgida on samuti unikaalne võimalus. Mul on väga palju kogunenud teadmisi liikide kooseksisteerimisest , käitumisest, pesitsemisest , tibude kasvatusest ja lindude sotsialiseerimisest. Terviseprobleemide lahendamisest ja erinevalt mitmest foorumlasest ei arva ma ikkagi, et olen jumal taevas ja loomaarstid ei tea midagi. Teavad küll, kuid kindlasti on selliseid asju , mida tean , olen proovinud, arstid mitte- selle asja nimi on praktika. Seda enam, imestan ma, kuidas siin foorumis antakse nõu, et-- kui muna on paar tundi jahtunud, sünnib väärakas tibu--seda kas siis vaimselt või füüsiliselt? Siis peaks looduses kõik linnud väärakad olema, sest linnud jätavad ikka mune mõneks ajaks üksi.
Tahan selle kõigega öelda, et oma sõnade eest tuleb vastutada- et kindlalt väita midagi, tuleb seda raudselt teada- see foorum on ju mõeldud eelkõige kogemuste jagamiseks ja suhtluseks. Kui siin keegi midagi valesti arvab ja teine teadmatu selle järgi ka teeb, võib keegi kolmas selle tõttu surra. Ja see kolmas on ju süütu lemmikloom või lind. Natuke rohkem hoolivust, kaastunnet, vastutustunnet ja oma sõnade eest vastutamist.