Postitatud: 16. november 2009, 20:55
Postitas Eva4
Jah, standard on ka oluline. Iga liik peab ikka oma liigi moodi välja nägema. Aretada võib ju loomi/linde ükskõik milliseks ja loom/lind peab ikkagi lõpuks nägema välja nagu oma liigi esindaja. Geneetika osas samuti peab teadma millised probleemid on pärilikud, millised on keskkonnast sõltuvad jne (näiteks kui täiskasvanud rott saab pikalt 20% proteiiniga toitu, siis on tal väga suur kasvaja oht). Rottidel ei ole tõuge, aga jah lindude puhul peaks aretaja ikkagi tegelema tõupuhaste loomadega.
Ma tegelikult mõtlesin juba enne hobikasvatajatest kirjutada...kes on hobikasvataja? Kõik kasvatajad/aretajad on hobikasvatajad, sest eetliselt aretusega tegeledes ei ole võimalik seda äriks nimetada. Minu nägemuses on kasvatamine/aretamine hobi ja kui ta enam hobi ei ole (näiteks äri hoopis?) siis on midagi valesti ja lõppkokkuvõttes tegeleb see inimene tootmisega, sest vastutustundlikult aretusega tegeledes ei ole võimalik teenida.
300 linnu kohta ei oska midagi öelda, aga mul hetkel kodus 40-50 roti vahel (kes viitsib loeb kodukalt täpselt üle :sneaky: ). Minul enamus rotte kodus ei sobi aretuseks ja uutel kasvatajatel on paratamatult rohkem loomi. Need 40-50 looma on aga kõik silmas pidades burmese ja black eyed siamese liini (kaks eraldi liini) alustamist st. kui ma tegeleks veel paari värvusega, siis mul peaks kodus 100-200 looma olema. Enamus rottide kasvatajatel on 30-50 roti vahel ja alustavatel rohkem. Võibolla keegi, kes teab lindude arvudest kasvatajatel, oskab seda paremini kommenteerida.