Postitatud: 16. november 2009, 19:27
Postitas Annie
Kommentaarid kustutatakse, kui nad ületavad piiri, muutuvad labaseks.Pealegi foorumis klatšimine ei vii meid kuhugi. Kui kellelgi on teada, et keegi paljundab linde arutult, hoolimatult, siis alati võib ühendust võtta loomakaitseseltsiga. Iseasi, palju loomakaitseselts siin ära teha saab. Võib-olla lähevad kohale ja vaatavad kui lindudel on tõesti alla arvestuse elamistingimused, siis võib-olla võetakse midag ette... ei tea....
Jah, meil on seadused reguleerimata. Kuid ka seadused ei anna veel midagi. Vaata koertemaailma. Tõukoerast teeb tõukoera tõutunnistus. On teatud nõudmised (konkreetsete tõugude puhul näiteks terviseuuringud jne), mis peavad olema täidetud, et pesakonnale üldse pabereid saada, kuid ega see ei sega veel paberiteta koeri paljundamast, müümast, sest ükski seadus seda ei keela. Lindudega on asi hullem, kuna ka nende aretus on reguleerimata. Keegi ei oskagi kusagilt alustada. Kus tehakse Eestis koolitusi? Nuki, Sinu vaated on kõik väga õiged ja üllad, kuid kui kõik nendest tingimustest kinni peaks, mis Sa siin välja tõid, siis enamus ei tohikski on papagoidele järglasi teha, sest nad poel aretajad. Ok, ta ei peagi aretaja olema... aga miks ta siis laseb poegi tulla? Niisama huvist?
Viimastel aastatel olen mina jõudnud järeldusele et ei tahagi oma viirudele pesakondi. Ma ei tea lõpuni nende päritolu, ma ei tea, kas ja kellele õnnestub mul tibusid anda ja minu arvates on meil poodides niigi viirude uputus.

Aga teema iseenesest on hea - kes on aretaja, kes kasvataja jne.