Postitatud: 08. jaanuar 2012, 13:20
Postitas Mercar
Tal peab pidevalt olema koht kus ta saab veest välja tulla ja UV ja soojus lambi all peesitada. See on eluks vajalik sest kilpkonnad ei omasta toidust kaltsiumi vaid peavad selle vastava lambi all ise sünteesima, selleks on vaja aga lisaks lambile ka piisavalt D3 vitamiini (mida peaks ca kord nädalas koos toiduga andma).
Nii vana looma toit peab olema enamuses taimne. Mingisugust kuivsegu mina küll üldse ei annaks. Ikka kvaliteetset värsket toitu. Loomsest on hea nt gupisid anda. Paljudel akvaariumipidajatel jääb neid pidevalt üle sest nad sigivad kui segased ja neid antakse tasuta ära nt. Lisaks toorest kanafileed jms.
Taimsest igasugu akvaariumitaimed, lisaks siis taimne kraam õuest / toidupoest (suvikõrvits, muskaatkõrvits, lehtpeet, salat, rooma salat, punane salat, Kaali lehed, sinepi võrsed ja võilillelehed / õied, lisaks vahel harva banaani). Nimekiri ei ole kindlasti lõplik. Pigem selleks et sind mõtlema panna. NB toit peab olema mitmekesine. Mitte nii et iga päev salat ja kõik.

Saare ehituseks kõige lihtsam oleks vast (tühja akvaariumi) sisse liimida lauge asetusega pleksiklaasi tükk, mida pidi siis ta veest välja peesitama tulla saab. NB liimiks kasuta vaid spetsiaalset akvaariumisilikooni!
Midagi sellist võiks olla läbivaade.
Pilt

Kaldtee pleksiklaasist mille alaossa liimitud kitsad pleksiklaasi ribad, et oleks kuhu taha küüned kinni jääks kui ta end veest välja vinnab. Kaldtee algus jääb osaliselt vee alla et ta sealt üles saaks. Samas kaldtee saare poolse osa alla peab jääma õhutasku, et loom ka seal hingamas käia saaks (tuleb jälgida akvaariumi veetaset selles osas, et alla jääks õhuosa aga samas loom ka kaldteest üles saaks).

Ma eeldan, et see et ta süüa ei taha tulebki valest toitumusest + valedest elutingimustest. Muide liiv küll vett mustaks ei aja. Korralikult läbipestud liiv on akvaariumis heaks pinnaseks.