Postitatud: 21. jaanuar 2016, 09:58
Postitas 3rika
Aitäh! :) Pole pikalt siin midagi uuendanud. Kirp on end kenasti sisse seadnud, koguaeg musitab mind. Minu unistus on täitunud! Tükk aega kadetsesin inimesi, kellel on loomad, keda nad usaldavad oma näo ligi ja kes musitavad. Nüüd on mul ka selline :biglove:. Ma usaldan kõiki kolme näo ligi aga Skaut ja Kuubik ei huvitu musitamisest. Ja Kuubikut ei usalda ma üldse kellegi näo ligi. Võõraid kipub näost naksama.
Käisime koos Geneli, Airi ja Elisega just ka Soomes Fantastic Ferret Show 2016, kohtunikeks Ailen ja Heleri. Meil, eestlastel, läks super hästi. Tühjade pihkudega ei tulnud meist keegi koju. Geneli Ets (VT Boneknapper) sai 2014 mustade sooblite I koha, Airi ja Elise Stardust Berry sai lõpuks oma kaua ihaldatud Parima Erivärvi. Kuubik võitis 2014 sooblite kategooria ja sai ka teist korda järjest Parima Soobli. Ma olin ta üle nii nii uhke. Skaut jäi napilt auhinnakohalistest kohtadest välja ning jäi 3. kohta jagama (2 kohta jagati). Meil on Geneliga ka väike võistlus käimas - kumb saab enne championiks, Kuubik või Ets? Kuna mõlemad võistlevad nüüd seeniorites, ei lähe juuniori sooritused arvesse. Hetkel on nad mõlemad viigis. Mõlemal on vaja veel saada 2 I kohta ja 1 BIS/BOS 2 aasta jooksul (või 2 BIS/BOS 3 aasta jooksul) ning olla üldarvestuses 6 parima punkti arvestuse seas. Eestis ei ole veel keegi championit saanud aga unistada ju võib ;)
Kirbust tahan ka veel nii palju rääkida, et tal on juba enam-vähem mingi talvekarv kasvanud. Pole küll nii ilus, kui võiks olla, kuid on juba siiski talvekarva moodi. Uskumatu, kui kaua võtab aega looma välimuse muutmine, kui seda teha toidu vahetusega. Enne ta sõi ainult krõbinaid, nüüd sööb ainult toorest. Hambad on tal ka ikka 500 x paremad. Jah, veel on siin ja seal veidi kollast (super vähe ja hambakivi pole üldse), kuid vähemalt ei ole enam musti laike hammastel.
Laupäeval on Tallinnas Kopli Noortekas järjekordne näitus. Kohtunikuks Krisztina Ferenc Ungarist. Mul on kõik poisid sellel osalemas. Loodame, et midagi siis jälle pudiseb. 13.02 on Soomes uuesti näitus, Valentine Show. Sinna ma Kirpu jälle kaasa võtta ei saa, sest ma sain ta ju nii hilja ning registreerimised olid ammu ilma täis. Aga hea küll, jutt läheb vähe pikaks. Panen paar uuema pilti ka, mis FBs on juba vanad :D