Postitatud: 24. veebruar 2010, 00:57
Postitas nuff
v66dik kirjutas:Tänud nuff'ile
Kas sinul jooksevad mõlemad vöödikud rattas? Minul jookseb ainult Triibu. Ruudu käib kauges kaares rattast mööda.

Minul jookseb ainult üks vööt rattas. Teine ei ole kunagi seal jooksnud. Tiirutab puuris ringiratast.
See on GunnyBunny-l tõsi jutt, et kui vöödik juba puurist väljas on, ei huvita teda mingid laastud - ei mandlid ega muu :-D Nax ei taha üldse mingit maiust, kui puuriuks avaneb, tal on vaja kohe välja murda - see julgus tuli tal päris ruttu ja kui ta "linnaluba" ei saa, siis närib puuri trelle nagu GunnyBunny vöötorav ja lunib välja.
Mina kasutan mandlilaaste puuri sees argpüksi usalduse võitmiseks, mis õnnestub päris hästi. Nix oli kohutav paanitseja. Nüüd ta mu kätt enam ei karda. Alustasin just sedasi mandlilaastude serveerimist nagu eespool kirjutasin. Parem on, kui käsi toetub kusagile peale (kasvõi puuri põhja), orav tunneb end siis julgemini, kui see ei liigu, vähemalt esialgu. Siis kui orav mul pihus istus ja mandlilaastuga maiustas, silitasin pöidlaga õrnalt ta külge. Seni lasi silitada kuni sõi. Mandlilaaste ei pane ma neile toidunõusse mitte kunagi. Muidu muutub nende laastude väärtus kaheldavaks. Seda mandlilastu nippi soovitas mulle pisilane KrattPätt.

Mul Nax ei tahtnud ka puuri algul minna. Aga nüüd olen teda alati üle kavaldanud. Küll käega puuri suunanud, kui ta turjas jookseb ja küll olen ta pesaga puuri ukse peale tõstnud. Kui ta maas pesa näeb, siis läheb kohe sinna sisse vaatama, mis seal on ja käib iga minut aina uuesti vaatamas, et mine tea, ehk on "päkapikud" käinud või "seemnehaldjas" toonud talle midagi põskepistmiseks :lol: Nix on tubli ja läheb ise puuri. Neile on tehtud spets redel, mis meeldib nii oravatele kui mulle väga (raamitud võre ripub konksudega puuri küljes). Idee saadud taas foorumlaselt KrattPätt. Kui Nix esimest korda kogemata puuriuksest välja põrkas sattus ta nii paanikasse. Hüppas kohe puuri külge tagasi ja tahtis puuri saada. Ta jookseb alati kiiresti puuri tagasi, kui ta toas ringi luusib ja mingit võõrast või kõvemat heli kuuleb. Siis jookseb ka koju, kui Nax teda toas taga ajab.

Edu teile treeninguteks. Jään kommentaare ootama :wink: