Postitatud: 04. jaanuar 2010, 20:06
Postitas nuff
Tegelikult ta võttis selle loa omale ilma pikema jututa. Panin toitu ja ta marssis nagu ohvitser puuriuksest välja, võrede külge kõndima.
Võtsin ta pihku aga oli teine nii libe, et lipsas puuri külge tagasi. Võtsin uuesti kätte ja siis lõi mulle hambad sõrme nagu klammerdaja. :shock: :hurt:
Panin ta puuri tagasi. Viimane kord, kui ta puurist väljas oli, järas uuele diivanile augu sisse.

Minu oravapesas on selline muudatus, et mul on Nixi asemel uus orav! :-)
Vahetasin ära inimesega, kes ostis Lauterist 2 oravat, müüjate sõnul õe ja venna. Selgus aga, et mõlematel on suured sinised munandid taga. Mina pidin saama Nixi asemel tüdruku, aga kui orav kodus oli, võttis puuri võre küljes rippuja mu üsna tummaks. Siis vahetasime uuesti ära selgus, et ka teine on isane. Aga kuna see teine, kes meile viimasena saabus, oli Nixiga ühes puuris olles väga hirmunud (rippus terve öö puuri laes), siis Naxiga klappis ta meil küll. Hoidsin nad esimesed kaks ööpäeva eraldi puurides, et tutvuksid. Siis lasin oravad algul väiksemasse puuri kokku. Seal oli rahu majas, siis läksid mõlemad suurde puuri ja siis läks tramburaiks lahti - Nax, kes on uuest palju väiksem, kargas uustulnukale kallale ja kui käega vahele läksin, sain hammustada. Panin Naxi 2-ks ööpeävaks "kartsa" (väiksemasse puuri), puuri seinad lükkasin kokku. Paari päeva pärast nuusutati ja limpsiti teineteist sõbralikult. Siis lasin Naxi tagasi suurde puuri ja selleks ajaks oli uus orav juba nii isaks muutunud, et lennutas Naxi mööda puuri - Naxil oli kogu aeg "saba" taga. Pidin neid passima veepritsiga. Paar korda sai ka sahmakas pritsitud. See jahutas ja lahutas, töötas hästi. Oli vaja kasukat kasida ja kuivatada ja kiskumisele ei mõeldud.

Siis hakkasid oravad rahunema. Nax urises ja jauras küll uue orava läheduses, aga uus orav enam agressiivne ei olnud. Kaklust ei tulnud. Jõuluõhtul jätsin nad üksi koju. Süda küll valutas, et kui koju tagasi lähen, on puuris alles vaid üks orav ja teise triibud. Aga pilt oli hoopis selline, mis on näha eelviimasel pildil (kaks unist nina pesaaugul - kahekesi ühes pesas). Ma polnud muidugi kindel, et Nax oma vabast tahtest apartementi jagas, aga seal nad olid. Paar päeva hiljem panin tähele, et uus orav üritab Naxi-ist omale pruuti teha, paarituda. Nax muidugi ei olnud nõus. Uus orav aga üritab seda tungivalt aina uuesti ja uuesti. Hakkasin kahtlema, kas mu Nax on hoopis oravatüdruk ja mul oligi äkki kaks emast oravat. Igatahes sai otsustatud, et olgu mis soost tahes, kui nad omavahel hästi klapivad, siis las elavad koos. Ei olnud enam südant uut oravat poodi tagasi viia - kuigi olnuks õigus, sest müüdi jutu järgi eri soost oravad, aga olid samast soost. Nii palju siis müüjate teadlikkusest. Nad on mõlemad nii isased, et isegi kõige asjatundmatum inimene näeks seda :-D Müüja andis "emase" koos pesakastiga, kuna orav lipsas poes sinna sisse ja enam välja ei tulnud. Mina nägin teda alles tundide möödudes, kui olin ta oma koju toonud ja ta pesast välja tuli. Müüja sõnul olevat oravad 5-6 kuused, aga kasvu poolest olid Naxist poole võrra suuremad. Tundusid pigem vähemalt 1 aasta ja 6 kuused. Aga kes teab. Igatahes ostma minnes tasub väga-väga hoolega uurida, mis soost oravad on ja kui vanad nad on, müüjad ei pruugi asjast mitte midagi teada ja jagavad suvalist infot.

Vahetamise mõte oli see, et koos elavad oravad saaks eri liinidest, mitte õde-vend. Uus orav on kirglik sportlane - jookseb aina rattas. Ta on halbade kommetega, sest pissib läbi puurivõre laia kaarega põrandale. Loodan, et ta võtab millalgi head kombed omaks. Nax kasutab wc-d ilusti. Kasvu järgi tundub uus orav Naxist vanem, seega kommete õpetamine võib võtta üsna kaua aega. Kuidas see vanasõna oligi, et vana karu tantsima ei õpeta... - saame näha, väljakutse on põnev.

Niisiis, Nix sai omale uue toreda pere ja väga vinge puuri. Uue isaoravaga klappis ta kohe, sest nad nuusutasid teineteist üle ja läksid koos pesakaste avastama (mina seda ei näinud, uus oravaomanik andis meilitsi tagasisidet). Magavad ka koos ühes kastis. Mõlematele on see uus kodu ja seetõttu ilmselt jäid arveteklaarimised, territooriumi pärast, ära.

PS. Nix ja Nax mul ühes pesas ei maganud.
Hetkel ei ole ka selge, kas uus orav hakkab kanda Nixi nime. See nimi oli mul ju algselt oravanaisterahvale mõeldud :-D