Postitatud: 27. oktoober 2008, 18:45
Postitas Carmen
Kuidas võtta. Mida kallim on tootel hind (poes), seda odavamalt on see sisse ostetud. Ma võin kihla vedada, et need 1800.- vöödikud on sisse ostetud hinnaga mis on alla 1000.- julgelt.
Töötan ise postimüügi kataloogi kõnede vastuvõtjana (firma ja kataloog on küll Soome omad), aga jube hästi on siin see hinnapoliitika näha. Kui toode tuleb müüki, on algseks hinnaks näiteks 30€ ehk 470.-. Viimaste allahindluste ajal müüakse seda sama toodet hinnaga 5€ ehk umbkaudu 75.-. Firma ei müü ühtegi asja alla omahinna, alati on vaja saada ka kasumit. Võite ise arvata, mis hinnaga ostis firma selle toote sisse. Mina ei tea, ma vist ei taha teada ka.

Endiselt olen seda meelt, et eriti väikeloomade hinnad ei tohiks olla nii madalad. Mina ostsin oma merisead 800.- 1 loom. Jah, oli natuke valus hoop küll rahakotile, aga kui mul oleks olnud vähem raha, ma oleks nad koheselt, ilma mõtlemata ära ostnud. Sellise hinnaga hakkasin juba mõtlema. Oleksid nad olnud odavamad, ma oleksin nad ära ostnud ja kui mul poleks puuri olnud, ei oleks mul ju enam puuri jaoks raha olnud. Tulemus: odavama looma korral ostetakse kaasa ka odav ja liiga väike puur. On ka erandeid, aga tihtipeale toimivad asjad siiski nii.

Kui pole raha looma jaoks, ei ole raha ka puuri jaoks. Hetke-emotsioonide ajel inimene ju unustab sellise "pisiasja" nagu puur. Mõeldakse, et ah, küll ma topin nad kuskile pappkasti või oot, mu sugulasel/tuttaval on ju hamstripuur ära anda.

Niiet, minu arvates väärivad väikeloomad kõrgemat hinda. Paar kuud tagasi siin oli ju üks teema ühe kasutaja meriseast. Et ei olnud raha puuri osta. Aga kui merisea hind oleks olnud kõrgem, ei oleks seda merisiga perre tulnudki. Nüüd õnneks, nagu ma aru olen saanud, on sellel konkreetsel meriseal siiski ka suurem puur olemas.

Sellised siis minu mõtted ja kindlad arvamused asjast.