Postitatud: 09. september 2010, 22:01
Postitas Kissu
Tegelikult on päris kõvasti vahet, kas puur asub põrandal või kõrgemal.

Esiteks temperatuur. Elementaarne füüsika - soe õhk tõuseb üles ja külm õhk vajub põrandale. Lisaks on paljudes elamistes põrand üprisgi jahe, minul on vahel isegi 5ndal korrusel (mis on keset maja - majal 8 korrust) põrand vahel täiesti jääkülm. Seega on rotikestel maast kõrgemal ikkagi soojem olla.

Teiseks nähtavus. Rottide jaoks on üprisgi tähtis, et nad omaksid toast ja inimeste liikumisest ülevaadet. See annab turvalisema tunde - ei kosta mingid kummalised helid, mille allikat ei näe. Samuti on see enamjaolt puuris elavate rottide jaoks meelelahutus - saab jälgida inimesi tegutsemas.

Ise nägin seda, kui väga rottidele meeldib kõrgemal asuv puur siis, kui minu Jenny puur oli põrandal. Tol ajal oli ta arvutilaua ja köögileti vahel, seega vaadet oli neil ainult otse ette ja mind nägid ka, kui ma arvuti taga istusin. Mingi hetk ehitasin puurile veel lisaks ühe väiksema puuri otsa, mis ulatus siis kõrguselt üle leti ja arvutilaua. Minu rotid elased järgnevad poolteist aastat seal ülemises puuris. All puuris käidi ainult pissil-kakal ja söömas. Praegu asub minu rotipuur (ikka see sama Jenny) madala kummuti otsas umbes 50 cm kõrgusel põrandapinnast ja rotid on väga rahul - saavad jälgida minu tegutsemist päeva jooksul, saavad jälgida minu tegutsemist köögis (saavad teha "ma pole 7 aastat süüa saanud" nägusid minu suunas, kui ma köögis tegutsen). Lisaks ei häiri neid ka valjemad helid, kuna nad näevad selle allikat, mitte ei tule see kusagilt mustast august. :)