Postitatud: 29. aprill 2008, 14:48
Postitas Scratchy
Tahtsin ka just küsida, et kui suur puur on? Mida väiksem puur, seda kiiremini ka haisema hakkab.
Minul on olnud ka isased rotid (hetkel on emased) ja pean ütlema, et mu isased haisesid vähem kui praegused emased. Omast kogemusest ei saaks öelda, et emased vähem märgistaks, kui isased. Võib olla tõesti veidi vähem, kuid üle ronides jäävad tihti ikka tilgad maha.

saba_ja_nina kirjutas:Kas nad on peale seda oppi õnnetud? olen ka kuulnud, et väikeloomadele on operatsioon päris ohtlik.
Paljudel inimestel on selline arusaam, et kui loom ära kastreerida, siis on tema nö. meheau kadunud ja loom on õnnetu. Ei ole see nii. :) Kunagi jäi kuskilt silma ütlus, et loomal endal pole kehaosast kahju seni kuni see haiget teeb. Ma ei mäleta lause täpset sõnastust, kuid mõte oli umbes selline. No nt. kui kassil on vaja käpp amputeerida, siis on omanikud tihti õnnetud ja arvavad, et peale oppi ei ela kass enam täisväärtuslikku elu vms. Aga kass on sama osav ka kolme käpaga, elab ikka rõõmsalt edasi ja ei tunne oma käpast puudust nagu inimene tunneks oma käest/jalast. Parem elu on tal ilma käpata kui valutava käpaga.
Operatsiooniga kaasnevad ikka omad riskid, ohud. Kui rott on hea tervisega, sobivas vanuses, siis peaks üldjuhul kõik hästi minema, kuid mingid ohud, riskid jäävad ikka. :wink: Kuid nagu öeldud, kastreerimine ei muuda pissi vähem haisvaks.