Postitatud: 29. aprill 2008, 08:17
Postitas Kissu
Üks on küll kindel - rotipissilt ei kao hais pärast operatsiooni, seega see poleks küll eriti põhjus mille pärast operatsiooni tegema minna.

Seda pean ma sulle aga küll ütlema, et tõenäoliselt oled sa oma rotid ise selle vannitamisega ära rikkunud. Üks korralik rott suudab hoida ise oma karva puhtana ning korras. Neil on vahel perioode, kus nad võivad haisema hakata (katsetada, kas inimene hakkab puhastama või tuleb seda ikka ise teha näiteks), kuid need tuleb üle elada, sest siis õpibki rott ise ennast pesema ja korras hoidma. Kui aga inimene hakkab neid vannitama pidevalt, siis ei ole rotil põhjustki püüda ise ennast puhastada.

Lisaks pesed sa selle pideva vannitamisega roti karvalt maha naturaalsed õlid, mis kaitsevad karva mustuse eest ja nahka haiguste eest. Tõenäoline on see, et rott lihtsalt ei saa tänu sellele enam ise oma karva eest hoolitsemisega hakkama. Tihti hakkavad lemmikud, keda liiga tihedalt vannitatakse, palju rohkem haisema kui need, keda üldse ei vannitata.

Minu plikadega on selline lugu, et need konkreetsed kolm tibi ei ole mitte kordagi vannis käinud. Nad on ise natukene vees plätserdanud, kuid mina ei ole neid kordagi pesnud. Nende karv on läikiv, puhas ning isegi kui nina torgata karva sisse, siis ei leia sealt erilist pissihaisu. Okei, vahel kui puur on tõesti üle nädala puhastamata (suur puur), siis hakkavad plikad ka tibakene lõhnama, kuid niipea kui puur jälle puhas on, kasivad plikad ennast ka puhtaks ja lõhnavad hästi.

Vannitamisega tuleb aidata vaid vanemaid rotte, kes ise sellega hakkama ei saa, aga niisama ei tasu seda teha. Samas kardan, et kuna sa juba seda pikalt teinud, siis ega ma ei tea, kas üldse saaks pooleli jätta (kas poisid õpiksid ise pesema ning kas ja kui kiiresti need naturaalsed õlid seal karval taastuksid).