Postitatud: 01. veebruar 2018, 13:09
Postitas nuki8
Iga kord kui rotte puutun, hakkavad mu käed sügelema. Kohad kus rotid küünaga kriimu tõmbavad lähevad punaseks ja kihelevad. Peale rottidega mängimist pesen alati käed puhtaks, kuid pidev pesemine muudab naha kuivaks. Hakkasin siis allergia kohta uurima ja leidsin sellise artikli: http://alkeemia.delfi.ee/tervis/tervise ... d=69697399
Uus mõte minu jaoks oli see, et roti allergeenid on süljes ja pisaranäärmetes. Kas siis jutt, et karvutu rott või muu karvutuks aretatud loom ei põhjusta allergiat on lihtsalt üks müügitrikk?

Tsitaat: Allergiat põhjustavad loomsed allergeenid on proteiinid ehk suuremolekulilised valkained, mis on pärit peamiselt loomade naha- ja süljenäärmetest, harvem uriinist või verest. Kassiallergia põhjustajaks on aine nimetusega Fel d1 (tuleneb ladinakeelsest nimest Felis domesticus) ja koeraallergial Can f1 (Canis familiaris). Lehmal leidub allergeeni naha higinäärmetes, hobusel süljes, vereseerumis ja kõõmas, hiirel uriinis, rotil süljes ja pisaranäärmetes. Merisea ja jänese allergeeni leidub peamiselt süljes, uriinis, harvem kõõmas.
Pea meeles! Allergeeniks ei ole loomakarvad, vaid loomne allergeen koguneb loomakarvadesse ja on pärit looma naha- ja süljenäärmetest, uriinist ja verest. Pesemata looma karvades on allergeeni kontsentratsioon kõrge.


Siiski pole mul õnneks mingit hullu allergiat. Küllap keha harjub ja kerge allergiline probleem kaob. Seda on ennegi olnud.