Postitatud: 05. jaanuar 2004, 16:03
Postitas Liisa
Nuu antud link on väga hea, seda tasub kindlasti vaadata.
Roti paaritamisega, kui sa ikka oled kindel, et tahad sellise asja ette võtta, on tõesti aega maa ja ilm. Isase puhul võiks kindlasti oodata, kuni ta on 6 kuud vana. Umbes sellises vanuses tekivad mõnedel isastel aggressiivsuse probleemid - nad jõuavad teismeliseikka ja hormoonid hakkavad möllama. Enne seda vanust võib rotil lausa suurepärane iseloom olla ning paar kuud hiljme võib ta juba sama sõbralik olla ja see agressiivsus võib tal ainult teiste rottide, mitte inimeste suhtes, avalduda. Sellist rotti pole hea paaritada, kuna üsna tõenäoliselt on ka ta pojad problemaatilised.
Teiseks, oled sa kindel, et rotil hea tervis on? Mida sa ta vanemate ja onude-tädide tervisest tead? Minu armsad Kratt ja Pätu, kellel on suurepärane iseloom, ja kelle paaritamist ma isegi kaalusin, jäid umbes kuue kuu vanuselt haigeks. Hingamisteede jama. Kratil rohkem, Pätul vähem, teistel rottidel samades tingimustes üldse mitte. Seega ilusad ja armsad, aga paaritamiseks ei sobi, kuna nõrk immuunsus. :( Väga tahaks teada, kuidas nende õdedel-vendadel läheb praegu.
Paaritamiseks ei pea emast ostma - ma loodan, et peagi tuleb siia foorum, kuhu ka paaritamiskuulutusi jätta saab. Niiet kui tahtmine endiselt tugev ja rotu hea iseloomu ja tervisega, saab siit talle sobiva paarilise otsida. :) Nii ehk teisiti on loomade paaritamine-aretamine asi, millega rikkaks ei saa.