Postitatud: 22. august 2007, 11:11
Postitas E4-
Mul hakkas ka merisigadest nii kahju. Siis kui mina seal olin õnneks kedagi just jalgupidi üles ei tõstetud, aga merisead olid sama hirmunud ja lapsed nendega käituda ei osanud. Tõstetakse neid koguaeg ühe käega, vahel ka kahega, lihtsalt kõhust. Ja töötajad on ka mingid kooliealised, kes lihtsalt suveks tööd tahtsid. 2 lihtsalt istusid liivakasti serva peal ja rääkisid mida põnevat neil elus toimub. Lapsevanemad ka, nad ei vaata üldse mida nende lapsed loomadega teevad.
Siis kui mina seal käisin, siis oli ka seal üks tiine merisiga, kes nägi küll selline välja, et hakkab kohe-kohe poegima. Aga polnud see, kes nirgikese pildil, vaid rohkem see valge tagaplaanil. Üks must, keda süles hoidsin, üritas minu süles magama jääda. Tajus võib-olla, et siin saab natuke rahu sellest hullumajast.
Mõne aja pärast visati neile värsket rohtu. Päris palju sigu mõlemas liivakastis jäid rohupalli alla. Siis sinna, kus mina olin tuli väike laps, istus liivakasti serva peale, jalad rohututi peale, mille all oli notsu. Mina siis lapse jala kähku pealt ja rohi pealt, et näed, notsu on siin. Siga pääses ehmatusega.
Mulle meeldis ka kusjuures see hall, aga süles ei püsinud ta üldse. Esimeses liivakastis tundusid sead aremad olevat kui teises. Kükitasid rohkem ühes nurgas koos ja ei liikunud ringi, teises ikka käidi tiire teemas mööda servi.
Kitsede juures oli olukord parem, seal käis üks tädike ringi, kes riidles lastega, kui midagi valesti tegid ja vanemad võtsid õppust, et nii et tohi ja hiljem riidlesid ise ka oma lapsi.
Endal tekkis ka tahtmine kõikide laste juurde minna ja näidata kuidas merisiga alustuseks üldse tõstma peab. Ja ka mind pani imestama mis sorti loomad kõik ühes puuris on.