Postitatud: 21. august 2007, 23:25
Postitas nirgike
Ma ei mäleta, kas tegin Lontusse teema või jäi see tegemata, kuna portaal oli juba suletud...
Igatahes, käisin sel suvel Tallinnas ja muuhulgas ka lasteloomaaias. Seal nähtust sain esimese hooga šoki. Nimelt oli seal kolm liivakasti, ühes olid lahtiselt küülikud ja teises kahes merisead. Mina kui meriseahuviline suundusin kõigepealt merisigade manu. Vaatepilt, mis avanes, oli kohutav - lapsed püüdsid merisigu umbes nagu püükas paljaste kätega kala veest. Üks laps hoidis merisiga tagajalgupidi üleval. Nägin, et kui lapsed liivakasti juurest lahkusid, merisead rahunesid pisut ja asusid omi toiminguid tegema. Aga niipea, kui lähenesid lapsed, jooksid merisead ühte nurka kokku ja vigisesid hirmunult. Esimese hooga oleks tahtnud kõigile karjuda, et lõpetage ära, mida te teete, aga siis vaatasin, et seal on ju loomaaia töötajad ka ning lapsevanemad.. ja laste loomaaed on juba terve suve niimoodi töötanud, nii et mina oleks üks "lollakas", kes seal karjuma pistaks.
Märkasin, et üks merisigadest oli väga tiine, suure-suure kõhuga. Järgmisel hetkel saabus vene perekond - noor mees, noor naine ja väike laps. Ja see mees lõi tiinele notsule kaks näppu ribide vahele ning tõstis ta niimoodi üles. Siis helises tal telefon, tüüp kõndis, merisiga näppude vahel, eemale juttu rääkima, veidi hiljem märkas merisea ka tagasi panna.


Ma saan aru, et need merisead on seal teistele loomadele toiduks, aga kas toitu tohib niimoodi piinata?
Kujutan ette, et loomadega koos üles kasvanud laps võib seal lasteloomaaias tõelise hingelise trauma saada.

Lugesin ühest foorumiteemast, et Lontukaid vihastab see, et Ülemiste loomapoes on küülikud ja merisead ühes puuris. Lasteloomaaia kõrval on see köömes - seal olid suures klaaspuuris koos küülikud, merisead, põldvutid ja kanapojad. Õnneks nende vahel mingit sõda polnud, said kõik rahumeelselt läbi.

Ainuke hea asi kogu slel halva juures oli, et nägin igasugu sellist värvi merisigu, keda loomapoodides tavaliselt ei ole. Sain käes hoida vesihalli (silver agouti) merisiga, keda ma ei uskunud Eestis leiduvatki.

Lõpetuseks panen ka pildi, mis ma loomaaias tegin. Seal esiplaanil on see vaene tiine merisiga, keda kahe näpuga tõsteti.
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=1774859&size=l