Postitatud: 10. november 2004, 11:44
Postitas rotipoeg
Lugesin siin seda küsitlust,et kas pisinärilistele oleks vaja varjupaika. Idee hakkas aga meeldima ja asja annaks korraldada isegi. Minul hiiumaal oleks võimalik selline koht luua, kuid…nüüd oleks aga vaja targemate nõu ja jõud appi võtta…kes seda rahastaks ja kuidas loomad siia koliksid. Minu visioon oleks, et loomad tuleksid hoiule mingiks ajaks ja kui uut kodu ei leita mingi aja möödudes, siis nad hukatakse. Viimane kõlab küll hirmsalt aga kui tekib tohutu loomade üleküllus on see paratamatus.
Ruumide kohta tekkis idee, need kas kohalikku Hariduseltsi muretseda ja siinsetele lastele loodusringi taoline asi luua(keegi peab nende eest ju ka hoolitsema ja mina üksi ei jõuaks). Heina ja muu söögi asjus loodaks annetustele ja loomade ravimisega saaksin hakkama (seda teen ju pidevalt). Varjupaigas oleksid siis aga tõesti oodatud ainult pisikesed loomad ja linnud ehk siis kõik kes esindatud lontulehel. Kasse ja koeri vastu ei võetaks.
Minule hakkas mõte väga meeldima ja ma oleksin valmis sellise koha tekkele kaasa aitama. Siis oleks lontulehe külastajatel ja liikmetel põhjust kord aastas hiiumaal talgutel käia;)
Minu suurimaks mureks on momendil nende loomade transport siia ja neile puuride muretsemine. Poes maksavad need üsna palju ja siin pole kedagi kes neid valmistaks. Minu oma abikaasa oleks, kuid tema on tööga niigi ülekoormatud, öösel lasta puure meisterdada oleks julm.
Hiiumaa oleks heaks kohaks ka seepärast, et meil pole loomapoodi enam, samas laheneks kohe probleem, et paljudel siinsetel lastel pole ringiskäimise võimalust ja loomi siiin armastatakse. Haridusseltsi majale tekkiks ka kasutus kohe, sest hetkel seisab see praktiliselt tühjana ja see on suur 2 kordne maja.
Hoiatuseks aga kohe, et sellist asja pole, et keegi ogaralt paljundab oma küülikuid või muid loomi ja et siis küll viime varjupaika…..sellistele saab oma karistuse määrata….inimesele muidugi;)
Andke nüüd tuld, et mis arvate ja muidugi on ettepanekud ja ideed oodatud. Kindlasti on kellelgi veel häid ideesi. Pole vaja aga kirjutada siia, et jah hea idee. Ootan konkreetseid mõtteid, nii negatiivseid kui positiivseid.
:? :roll: :?: