Postitatud: 13. aprill 2009, 17:14
Postitas alina467
Oeh, ma ei tea üldse, kuidas seda kommenteerida. Kasutatakse nimetust dekoratiivrott nagu ka dekoratiivkanad või kes iganes muud. Kas seal all just liiki mõeldakse, siis seda vaevalt, aga noh ei tea kah. Igatahes tean, et sedasorti sõnu vene keeles kasutatakse, tavaliselt siis mingi huvitava välimusega, tihti ka "originaalist" väiksemakasvulise looma kirjeldamiseks. Näiteks igatsugu värvilised, suleliste jalgadega, pisikest kasvu ja ma ei tea millised kanad veel, on kõik dekoratiivkanad olenemata siis tõust/liinist ja kui vaja siis juba täpsustatakse, mis tõug.
Ja labori- liitega viidatakse siis valgele värvile(üldiselt).
Nii lihtsalt saadakse kergemini aru kellest jutt käib. Igatahes annab sellises kasutuses dekoratiivkana/dekoratiivrott rohkem infot kui kana/rändrott.

Mis puutub nendesse välismaa organisatsioonidesse, siis jah, kasvatusprintsiibid ja arusaamad on väga erinevad ja vahest lausa üksteist välistavad. Näiteks üks loomapoe omanik väitis, et ta toob küülikud euroopast(paberid kõik olemas ja puha), kust täpsemalt, seda ma ei hakkanud juba küsima, ja et need kasvatajad, kellelt ta küülikuid ostab ei tea midagi sellest, et hein peab küülikul koguaeg kättesaadav olema ja väidetavalt soovitavad toita kuivtoiduga pakil kirjas oleva soovitatava kogusega. Ehk siis noh, mis seal kirjas tavaliselt on? 50g/päev(vastavalt küüliku kaalule kah erinevus). Et heina tuleb siis koguaeg ees hoida, kui küülikuid nuumatakse.Ja proovi siis sellisele poeomanikule seletada, et see on vale, kui talle "kasvatajad rääkisid".