Postitatud: 12. aprill 2009, 17:38
Postitas nirgike
mammu17 kirjutas: Aga kas tõesti puudub konrollimise mehanism?


No aga mis sa ise pakud, kes peaks siis Eestis olema see ütleja, et milline meriseaklubi on sobilik ja milline mitte? Keskkonnaminister? :) Igaüks võib luua mis tahes klubi. Oletame, et sa lood homme kingapaelte spetsialistide klubi, siis kes peaks enne klubi registreerimist selle üle vaatama ja kas heaks kiitma või tagasi lükkama?

Tegelikult ma ei teagi, kuidas see tõudokumentide aktsepteerimise asi merisigadel käib. Rahvusvahelist ühingut minu teada ei ole nagu koertel on. Kas siis ongi nii, et ükskõik mis suvaline paber sobib? Eesti Näriliste Seltsi võib ka ju vaadata nii, et mingid suvalised inimesed lambist tegid klubi :)

Ma arvan, et paralleelklubi tekkimine on antud juhul põhjustatud eestlaste-venelaste vähesest integratsioonist. Vene rahvusest meriseapidajad lihtsalt elavad "teises maailmas", neil on teine suhtlusringkond, küllap ka mõneti teine nägemus näriliste pidamisest (näiteks sellest, milline peaks olema näriliste näitus, samuti lõdva või selline muretult lapsemeelne suhtumine aretamisse). Näiteks kui olen vaadanud oma Siidi ja Pulsti endise omaniku - venelanna - merisigade kodulehekülge, siis tema lingikogus on viited Vene, Läti, Leedu ja teiste maade venelastest meriseakasvatajate lehtedele, ja loomade nimest on näha, et nad vahetavad omavahel loomi. Eestlased aga pigem vaatavad selles valdkonnas soomlaste poole. Samuti hakkasin nüüd mõtlema, et ka Pisi.ee enamik kasutajaskonda (vähemalt merisigalas) on ju eestlased, aga kuna meie riigis on palju venelasi, siis kuskil peavad end peitma ka paras hulk venelastest loomasõpru.