Postitatud: 16. veebruar 2009, 20:56
Postitas Kirke
See on küll aastajagu vana teema, ent õgvendamaks arvamust, nagu Tartu varjupaigas töötaksid raha"kröömijad", täpsustan, et tollest eelmise aasta 155 kroonisest päevatasust läks 125 krooni Tartu linnale, mitte varjupaika.

Tegemist on Tartu linna omanduses oleva platsi ja hoonetega ning selle varjupaiga rajamiseks on tehtud üsna märkimisväärseid investeeringuid. Eelkõige oli see hind linna tehtud kulutuste maandamiseks, mitte varjupaiga töötajate taskute täitmiseks.

Eelmise aasta statistika põhjal muide, ei saa väita, et oma loomast loobujad oleksid visanud oma loomad lihtsalt varjupaiga ukse taha või et hulkuvate loomade hordid linna tänaval oleksid mingilgi määral suurenenud. Praktika näitas, et kui oli tegemist linnakodanikuga, kes viitsis oma looma varjupaika tuua, siis viitsis ta üldjuhul teha ka selle liigutuse, et käis ja registreeris oma looma enne varjupaika toomist ära (ja enne seda omakorda vaktsineeris). Kogemus näitab, et kes viskab looma tänavale, viskab looma tänavale niikuinii - st ta ei hakka end vaevama looma varjupaika toomisega ei tasuta ega tasu eest, rääkimata looma vaktsineerimisest või muust analoogselt tülikast tegevusest.

Leitud looma puhul ei ole me kunagi leidja käest mingisugust tasu küsinud, samuti tänaval olevale loomale järele minnes pole väljakutse tasu nõutud.

Mis puudutab väljaspool Tartut olevaid hulkuvaid loomi, siis tänaseks on siinkohas muudatus.
Vastu võetakse kohaliku omavalitsuse aktseptiga ainult lepingu sõlminud kohalike omavalitsuste loomi. Kui eelmisel aastal oli võimalus neid kasvõi selle suure raha eest Tartu varjupaika anda, siis sel aastal sellist võimalust ei ole. Vastu võetakse AINULT ja AINULT lepingupartnerite (nimekiri on varjuka kodulehel üleval) territooriumitelt pärit loomi... ja seda ka lepingupartnerist valla(linna)valitsuse esindaja nõusolekul.

Ei maksa meid sellepärast peksta - meil on ülidetailne aruandlus iga looma kohta, kelle me varjupaika võtame ja valetama me ei hakka.