Postitatud: 16. detsember 2013, 19:02
Postitas kallpall
Lisan siia sama jutu, mille vihjeks postimehele saatsin, aga avaldada nad seda vist väga ei taha.
Tahan inimesi hoiatada Tartus Lõunakeskuses tegutseva poe "Zoo planet" eest, kus müüakse haigeid loomi ja lisaks ollakse hoolimatud. Alustades kasvõi kahe okasseaga neile ilmselgelt väikesest puurist. Ringi ehk saavad end pöörata ja paar sammu astuda, muud ei midagi.

Ise võtsime sealt elukaaslasega roti ja hamstri. Hamster oli korras, rotil, kellega järgmine päev kontrolli läksime, aga sügelised. Enne arsti juurde minekut käisime taas samast poest läbi, et mõlemale loomale kaaslane juurde osta ja samas ka nemad korraga kontrolli viia. Loomad olid seekord karantiinis, mis neil viga, ei osanud õpilane, kes loomi inimestele müüs, midagi öelda. Samuti ei teadnud ta loomade vanust ega rääkinud ostmisel loomade hooldusest, mis peaks olema elementaarne - kui hiljuti Annelinna Ruudi loomapoest kaks rotti juurde muretsesime, siis oli vahe oluliselt märgatav (muidugi nüüd hiljuti siin foorumis öeldi, et tegu ei ole kodurottidega, nagu loomapoes räägiti - siiski suhtus müüja loomadesse südamega. PS: müüja oli venelane, võis valesti öelda). Müüja teadis loomadest rääkida, kust nad tulnud on, kuidas nad käituvad. Loomi sai lähemalt läbi puuri vaadata, mida Zoo planetis teha ei saa, tuleb seista meeter eemal ja nii on suhteliselt võimatu hinnata looma olukorda. Müüja ei jälginud klaasi kõrvale lükates, et turniva hamstri käpad sinna vahele ei jääks, maja pesast välja võttes jäi üks hamster sinna ja kukkus siis kõrgelt põrandale maha.
Umbes nädal pärast esimeste loomade võtmist tulime tagasi. Rotid olid ikka veel karantiinis, aga hamstreid võis võtta küll. Nii saime omale järgmise haige looma (arst arvas, et luumurd e. jalg on kuhugi vahele jäänud, kuhu ta selle ikka ise jätab kui mitte hoolimatu inimese tõttu, kes loomadega tegeleb).
Ma leian, et omanikul on kohustus veenduda müüja või õpilase pädevuses ja lisaks kontrollida iga looma eraldi, eriti peale nn karantiini lõppemist. Ma võtaksin võimalusel kasvõi kõik need loomad sealt poest ära, sest suudaksin jälgida nende tervist ja heaolu. Kui kavatsete võtta looma loomapoest, siis olge ettevaatlikud, jälgige olukorda ja paluge endale looma enne lähemalt näidata, ikka hulga lähemalt (samas sildid üleval: loomi mitte katsuda, siis ei pruugita kontrolliks ka kätte anda). Kuigi mina isiklikult võtaksin pigem haige looma, sest tean, et minu juures kannataks ta vähem ja saaks kiiremini terveks.. süda ei lubaks jätta haiget looma poodi. Loomapoe omanikul ei ole mingisugust vastutusvõimet. Haiged loomad, asjatundmatud töötajad..