Postitatud: 21. juuli 2009, 11:57
Postitas Carmen
Aga milleks? Luba ei pea olema. Luba peab olema sel juhul, kui sa oled registreeritud nt FIEks ja teed loomade hoidmist oma tööna. Sel juhul peavad sul olema tingimustele vastavad ruumid, toidu ja veterinaaria ametnike (oli vist see organisatsioon jah?) ülevaatus ja luba jnejnejne.
Kui sa hoiad sõprade/tuttavate loomi, siis see on täiesti lubatud. Põhimõtteliselt kedagi ei huvita, kus ja kelle juures loom on. Võtame seda nt hoiukoduna- paljusid hulkuvaid koeri/kasse antakse ka hoiule, kuni uute omanike leidmiseni. Kaasa antakse tasuks näiteks toitu, kassiliiva jms. Selle jaoks ei ole vaja luba.
Ehk, natuke valus välja öelda, aga seaduse silmis on loom sel juhul nagu tarbeese, mida võib kinkida, ära anda, hoiule anda, laenutada, mida iganes teha. Seadused seda ei reguleeri, peaasi, et loomale oleksid tagatud eluks vajalikud tingimused.
Tasu, nt raha võib anda ja võtta kingitusena, sel juhul on kõik ka selle koha pealt korras.

Kui küsida tohib, siis miks muidu nii suur huvi selle vastu?

PS: jah, muidugi, vanemate käest pead kindlasti luba küsima, kui elad nendega. Kui elad üürikorteris, oleks viisakas, kui küsid luba üürikorteri omanike käest.