Postitatud: 22. september 2009, 12:11
Postitas Ringhill
Kui poegade liigutused on väga intensiivsed ja seda on ka merisea külgedelt silmaga näha, siis minu seniste kogemuste põhjal on poegimine olnud ühe-kahe nädala jooksul. Meriseaemmed on viimaseid päevi poegi kandes olnud väga erinevad - mõni jookseb enne poegimist veel viimasel päevalgi aktiivselt ringi, ise suur ja lai kui lest, mõni jälle on paar viimast nädalat enne poegimist väga väheliikuv ja eelistab lesida. Emme kõhu suuruse järgi on ka poegade arvu raska ennustada. Mõni, kellel sünnib kaks poega, võib olla tiinus lõppjärgus hoopis suurem kui mõni, kellel sünnib neli poega.

Praegu on oluline tiinet notsut mitte ülearu häirida. Teda ettevaatlikult tõsta ja tema kõhtu katsuda tohib ainult äärmisel vajadusel, näiteks kui puuri puhastate. Söötmise koha pealt on teil tehtud kõik õigesti. Peaasi, et lisaks rohelisele, hein ja jahe puhas joogivesi kogu aeg ees oleks. Kord päevas peaks andma ka merisigadele mõeldud kuivtoitu (jälgida, et see sisaldaks kindlasti C-vitamiini).

Puurile võib esialgu vahele panna võre. Samas võite ka jälgida, et kuidas vanem notsu põngerjatesse suhtub. Kui ta agressiivsust üles ei näita ja on heatahtlik, siis võre ei ole vajalik.
Majakest hetkel ei soovita puuri panna. Selle tõstmine häirib ja ehmatab tiinet notsut. Kui soovite notsu olemise turvalisemaks muuta, siis võite osa puurist katta mingisuguse kergema riide või rätikuga. Pool puurist oleks siis katteta ja sealt saaksite ilma häirimata puuris toimuvat jälgida.
Samuti ei paneks alguses majakest ka siis, kui pojad juba sündinud. Pojad harjuvad inimestega niimoodi kiiremini ja on hiljem julgemad.

Edu titade ootamisel ja kasvatamisel.