Postitatud: 26. september 2015, 20:10
Postitas nuki8
Ka mina leidsin selle aasta varakevadel tuvi, kellel olid sabasuled puudu. Tuvi ei saa ilma sabata lennata. Arvan, et sinu leitud tuvi on mõnelt loomalt räsida saanud. Enne ta lendama ei hakka, kui on sabasuled tagasi kasvatanud. See võib aega võtta. Kõik oleneb sellest, kas ta on juba ära sulginud või mitte. Minu tuvi kasvatas sulgi 3 või 4 kuud. Ei mäleta enam täpselt. Hoidsin teda samuti küülikupuuris. Tuvi peaks aegajalt saama oma tiivalihaseid treenida ja ennast sirutada. Lubasin teda vahel tuppa jalutama. Viimase kuu veetis kinnises laudas, kuni lennuvõime täielikult taastus.
Seda veel teadmiseks, et kassi ila mõjub linnule surmavalt. Juhul, kui see satub tema vereringesse. Lind sureb veremürgitusse. Loodan, et sul pole kassi või hoiad ta kassidest eemal.


Annan sulle nõu enda kogemusest selle tänavalt leitud tuviga, kes lõpuks suled kasvatas ja ära lendas:

1. Ära ürita teda taltsaks muuta. Ta on metsik lind ja hiljem lased ta ju vabadusse. Kui ta inimestega sõbraks saab, võib see talle hukutav olla.
2. Hoia teda võimalusel puuriga rõdul. Kerged öökülmad talle küll midagi ei tee, kui just pakast pole. Õues on ta karastatud. Sa ei tee ju temast toalindu.
3. Proovi panna puuri võrede vahele üks õrs, mis ei liigu ja on kindlalt paigas. Oks sobib hästi, selline jämedam mis võre vahele kinni kiilub. Nii ei tatsu tuvi oma kaka sees ja linnud ikka istuvad rohkem puu oksal.
4. Ajalehed pole aluspanuks head, kuna trükivärv on tuvi jalgadele kahjulik. Tuvi lagastab ajalehe kiiresti ära, jama on seda koristada. Saepuru on hea.
5. Leiba ei tohi ühelegi linnule anda. Sai pole ka linnu toit. Keeda talle ilma maitseaineteta putru. Puder peab olema keedetud veega. Piim on lindudele mürk. Tatrapuder, täis-kaerahelbepuder sobivad. Ära keeda putru kiirhelvestest sest need on liiga töödeldud. Tuvid on täistaimetoitlased. Loomset toitu anda ei tohi. Muna on loomne, seda ära anna. Tuvi pole kana, kellele kõik toidujäägid anda võib. Osta talle viirpapagoidele mõeldud seemnesegu. Seal on vajalikud vitamiinid sees. Vbl müüakse loomapoes päris tuvidele mõeldud toitu. Maiustuseks on talle väga meeltmööda kooritud päevalilleseemned. Hea toit paneb suled kähku kasvama. Seemnesegu andes ei haise ka tuvi kaka nii hullusti.
6. Kindlasti osta tuvile loomapoest kivikesi, muidu ta ei suuda toitu korralikult seedida. Sobib suurematele papagoidele mõeldud puguliiv.
7. Osta kummikindad ja tegele temaga kummikindad käes. Linnu sulgedes elavad parasiidid. Tuvid kannavad ka haigusi mis võivad inimesele külge hakata.Ole ettevaatlik ja pese iga kord korralikult käsi, kui teda või tema puuri puutud.
8. Pese vajadusel mitu korda nädalas puur kuuma vee ja seebiga puhtaks, et pisikud ei hakkaks vohama. Seniks pane tuvi kinnisesse pappkarpi. Veendu, et ta sealt välja ei pääse.
9. Kata tuvi puur poolenisti mingi papitüki ja kaltsuga kinni. Tuvi tahab ka privaatsust. Stress ei mõju sulekasvule hästi.
10. Joogiks anna puhast vett, mida vaheta mitu korda päevas. Tuvi lihtsalt lagastab vee ära.

Kokkuvõtteks: Kummikindad, soe vesi ja seep, saepuru, õrs, puurikate, taimetoit, puguliiv, puhas vesi, sinu kannatlikkus.
EI saiale-leivale ja piimale ja kiirhelbe putrudele!