Postitatud: 27. august 2004, 15:11
Postitas Liisa
Käisin täna murelikult kahe vanema tibiga arsti juures. Kirbul oli esijalgade vahel munajas moodustis. Millil oli vasaku kõrva juures, natuke lõua poole, samasugune munajas moodustis. Ikka sellised suured, naha all oleks võinud nagu vähemalt hernetera olla. Ja kiiresti tekkisid.
Arst vaatas neid ja arvas, et võivad olla küll kasvajad, arvestades, et nad on poolteist aastat vanad. Pidime võtma proovi, et laborisse testida saata.
Nagu ta nõela sinna sisse pistis, nii oli selge, et see on puhta mäda ja ei mingit kasvajat. Suure piiksumise ja rabelemise saatel eemaldas arst mõlemast munast kogu roheka paksu mäda ning andis meile kaasa 5 päev jagu antibiootikume, 2 korda päevas süstimiseks. Ning haava tuleb muidugi ka puhastada.
Loo moraal on see, et iga murega tuleb võimalikult vara arstile minna, nii saab rutem teada, mis viga, ning rutem ka terveks ravida! :D Loodetavasti tibide mädakolded paranevad ilusti ja nad on peagi jälle terved. Mitte et neid need munad häirinud oleks (veel), aga paha asi on selline põletik igal juhul. Ja minul ka muretum olla, kartsin juba, et mõlemal tuleb kasvajaoperatsioon teha. :)