Postitatud: 03. märts 2013, 14:14
Postitas Saara
Kääbushamstritele meeldib tõesti grupis elada, nad on sellega ka looduses harjunud. Tõde, et kui kääbushamstrit üksi pidada, siis on ta inimesega natuke seltsivam, aga seda vaid sellepärast, et tal pole liigikaaslasi, kellega koos tegutseda. Mõtle sellele, mida teeb Su kääbushamster siis, kui Sina ära oled? Koolis, tööl, sõpradega väljas, kus iganes; hamster on samal ajal üksinda. Kuldhamstri puhul ei oleks sellest midagi, nemad ongi üksikud loomad, aga kääbikutele meeldib selts. Kui Sa mitu kääbikut koos võtad, siis on neil huvitav ka siis, kui Sind parajasti kodus pole ja kui Sa vähegi viitsid neid endaga harjutada ja nendega tegeleda, siis võid hästi läbi saada ka mitme kääbushamstriga korraga; kuigi ega päris "väntsutamisloomad" pole nemadki, sellist sõpra, nagu näiteks rotist saada võib, hamstrist ei saa.

Ma ei ole täheldanud, et roborovskid agressiivsemad ja tujukamad oleksid, see oleneb konkreetsest isendist vast rohkem. Kuigi tõesti, väledamad tunduvad nad natuke küll. Kääbushamstrite erinevused on pigem välimuse kui käitumise suhtes. Hammustama kipuvad olenemata liigist need loomad, kes inimest kardavad, ehk need, kellele liiga tehtud või kes üldse harjunud pole inimesega. Ühegi hamstri geneetilises koodeksis pole suuremat inimesevaenu kui teisel, see on ikka pigem sotsiaalse kasvatuse probleem.

Sõbralik on see hamster, kes on sõbralikuks kasvatatud. Emased on üldjuhul loomadel sõjakamad, sest nemad peavad järelkasvu kaitsema, tihti kuni vaenlase surmani, isased võistlevad pigem juhipositsiooni pärast.

Natukene isiklikuma soovitusena pakun, et vaataksid, äkki sobib Sulle hoopis rotipidamine paremini? Nad on küll natuke suuremad, aga mainid päris mitmes lõigus, et Sulle on oluline loomaga sõbrunemine ja temaga tegelemine. Olen ise aja jooksul hamstripidamiselt rottidele üle liikunud, sest mingil hetkel tundus ka mulle, et tahaksin suhtlevat looma, aga hamstrit inimene nii väga ei huvita, nende väikeste elukate tegemisi on tore niisama pealt vaadata. See on muidugi ainult soovitus, ei taha Sind hamstriurust eemale peletada, meid on siin niigi vähe :D ...