Postitatud: 03. märts 2013, 11:43
Postitas maarja51
Tere!

Olen juba päris-päris palju uurinud hamstrite kohta, kuid vastuseid on päris erinevaid ning need ajavad segadusse. Tahaksin paar asja üle küsida.

Kääbushamstrid on looduses grupiga ja olen lugenud, et ka kodus võiks nad olla vähemalt kahekesi. Samas keegi kuskil kirjutas, et kui neid võtta mitu, siis nad hakkavad pigem omaette hoidma ja vajavad sind kui inimest nendega mängima, tegelema vähem. See tundub ka loogiline, sest kui hamsu on üksi, siis seltsiliseks oled Sina temal. Kas see on ka päriselt nii? Et mitmekesi nad hoiavad omaette ja tahavad vähem sinuga mängida? Mina tahaksin, et minu hamster oleks mulle sõbraks ja et ma saaks temaga tegeleda, teda kätte võtta jms. Vb ta sõltukski minust rohkem ja vajaks mind rohkem enda kõrvale, kui ta oleks puuris üksi? Muidugi, kui nad üksi end halvasti tunnevad (mida nad vist ei tee), siis ma ei hakka neid lihtsalt oma soovide pärast piinama!

Teine küsimus seisneb selles, et millist just valida. (Elan Tartus.)
Ma alguses tahtsin roborovskit, aga siis sain teada, et tema on pigem veidi agressiivsem, tujukam ja väga kiire. Ja see ei sobinud minu soovidega (et saaksin mängida, tegeleda, kätte võtta, et ei hammustaks).

Seega jäin campbelli ja talivalge vahele. Ma tahaks just teada, millised on nende iseloomud, sest kui netist uurisin, tunduvad nad väga sarnased. Aga ehk on neil ikkagi mingisugune erinevus, mis aitab mul valida, milline neist sobiks mulle paremini?

Kummad on sõbralikumad, kas emased või isased?
Rottide puhul on isased sõbralikumad, aga looduses tavaliselt on isased ikka sõjakamad...

Nüüd sai vist kõik.
(Olen 20. aastane. - kui see midagi peaks mõjutama. :-D )